Misia udržateľnosti: Levi´s Wellthread

Misia udržateľnosti: Levi´s Wellthread

10. júna 2020, nová kolekcia Levis, udržateľná kolekcia, Levis Wellthread, dámske oblečenie, pánske oblečenie

Sponzorovanej odkazy:

Trvalo udržateľný rozvoj už nie je len módny termín, ale získava na význame a dostáva sa do výrobných procesov. V Levi's ho reprezentuje Levi's Wellthre­ad, kolekcia vyrábaná s prioritou enviromentálnej udržateľnosti.

A to ako v materiáloch, tak designu. Je navrhnutá podľa štyroch princípov – materiály, ľudia, životné prostredie a procesy – spotrebováva menej vody, vyžaduje menej chemikálií, kladie dôraz na 100% recyklovateľnosť a zaručuje spravodlivú odmenu za prácu.

Menej vody / menej chémie

Každý kúsok je vyrobený z „bavlneného“ konope Wellthread. Jeho pestovanie je ekologickejšie – stačí mu dážď a menej pesticídov ako bavlne. Jediným nedostatkom je hrubosť vlákna, ktoré pripomína skôr ľan než bavlnu.

Levi's Wellthread tento problém vyriešil procesom „bavlnené“ konope, ktoré vlákno zmäkčí, takže je na pohľad aj dotyk na nerozoznanie od bavlny. Tiež finálne úpravy technológiami Water 

100% Recyklovateľnosť

Každý materiál, ktorý sa používa v kolekcii Levi's Wellthread ™, je recyklovateľný, a to vďaka použitiu prírodných vlákien, ktoré sú dokonca aj na nášivkách Two Horse a Red Tab.

Životné podmienky zamestnancov

Udržateľnosť je tiež o ľuďoch. Prostredníctvom iniciatívy Worker 's Well-being spolupracuje Levi Strauss & Co. so svojimi dodávateľmi aj lokálnymi organizáciami a spoločne realizujú programy zamerané na zlepšenie finančnej situácii, zdravia, pohodu a rovnosť.

Všetky produkty Levi's Wellthread sú vyrábané v dielňach s programami Worker's Well-being, ktoré priamo pomáhajú miestnym komunitám.

Pánske aj dámske produkty

Levi's® tento rok prvýkrát rozšíril kolekciu Levi's Wellthread ™ o dámske produkty. Kolekcia sa pohráva s neutrálnou farebnou paletou a obsahuje množstvo rôznych strihov džínsov Ribcage, džísok, tričiek a mikín.

Pánska časť zahŕňa džínsy 502 ™ Slim Taper z konope v temne modrej a čiernej farbe. Nájdete v nej aj tričká, inšpirovaná japonskými ilustráciami morských vĺn so zaujímavými jemnými detailmi.

Zdroj foto: Levis

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, pánske oblečenie a značky a značkové oblečenie.