Cartier: čas s Santos-Dumont XL

Cartier: čas s Santos-Dumont XL

4. júna 2020, Cartier, Cartier Santos-Dumont, Santos-Dumont, hodinky, luxus, doplnky

Sponzorovanej odkazy:

Pre niektorých z nás sú hodinky obyčajným ukazovateľom času a praktickým pomocníkom. Pre ďalších je to dizajnový doplnok, u ktorého sa hľadí predovšetkým na vzhľad a funkčnosť je odložená až na druhé miesto. Potom ale existuje skupina naozajstných znalcov hodiniek, ktorá dokáže oceniť oba aspekty ich dokonalosti – Cartier.

A práve pre tých je predovšetkým určený model hodiniek Cartier Santos-Dumont, ktorý sa teraz predstavuje vo veľkosti XL a odkrýva nám svoj obmenený dizajn aj proporcie.

Stelesnenie dokonalosti

Či už u hodiniek obdivujete prepracovanosť dizajnu, históriu, alebo špičkovú mechaniku, hodinky Cartier Santos-Dumont vás nesklamú. Majú totiž všetko, čo si len možno u hodiniek priať. Bohatú históriu sprevádza čistota línií a odhaliť môžete aj krásu mechanického pohybu vďaka ich manuálnemu naťahovaniu.

Krása v XL veľkosti

Ikonický model hodiniek Cartier Santos-Dumont sa teraz ukazuje v celej svojej kráse, ktorá vynikne ešte viac – vďaka XL veľkosti. Nič im nové meradlo neuberá na elegancii a tvarovaný plášť, pevné línie a dych berúci dizajn sú presne tak dokonalé, ako sme u týchto hodiniek zvyknutí. Ciferník teraz pôsobí veľkorysým a pevným dojmom a dáva vyniknúť ostatným prvkom modelu. K tým patria nepochybne ručičky v tvare mečov, zdobená naťahovacia korunka, lúčovito brúsený ciferník so saténovou úpravou aj plášť, ktorého zadnú stranu zdobia iniciály S=D, odkazujúce na podpis Alberto Santos-Dumonta.

Ručné naťahovanie pre skutočných znalcov

Prežitok, alebo vrchol sofistikovanosti? Na manuálne naťahovanie hodiniek sa môžeme pozerať rôzne, ale je nespochybniteľné, že aj v modernom svete má tento štýl stále svoje miesto. Dôkazom je aj model Cartier Santo-Dumont XL, kde mechanický strojček 430 MC s manuálnym naťahovaním nechýba. Podčiarkuje celý veľmi vznešený dizajn hodiniek a dodáva im punc nedostupnosti. Tá však samozrejme nie je skutočná a hodinky si môžete kúpiť v butikoch Cartier v prevedení z ružového zlata, z ružového zlata v kombinácii s oceľou či priamo z ocele.

Foto: Cartier

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii doplnky.