Bvlgari Cities Special Edition 2020: športové hodinky inšpirované deviatimi mestami

Bvlgari Cities Special Edition 2020: športové hodinky inšpirované deviatimi mestami

29. mája 2020, Bvlgari Cities Special Edition 2020, športové hodinky, inšpirované deviatimi mestami

Sponzorovanej odkazy:

Bvlgari Cities Special Edition 2020 predstavuje najnovšiu interpretáciu charakteristického štýlu Bvlgari. Mestské, športové elegantné hodinky nadväzujú na tradíciu provokácie, vďaka ktorej je originálny model paragónom ultra luxusných hodiniek už viac ako 40 rokov.

Hodinky z tejto novej kolekcii sú inšpirované vždy jedným z deviatich miest – Rím, Tokio, Dubaj, Paríž, Londýn, Ibiza, Miláno, Mexico City a New York. Sú to zároveň obľúbené mestá Bvlgari, ktorá patrí medzi obľúbené destinácie moderných mestských dobrodruhov.

Hodinky a grafické listy

A aby bolo spojenie s daným mestom hlbšie, každé hodinky City Edition sprevádza súprava dvanástich originálnych grafických listov od jedného z deviatich mladých talentovaných umelcov, ktorí boli vyzvaní, aby sa podelili o svoju vlastnú víziu týchto miest a ich vzťahu k Bvlgari.

Cities Special Edition 2020

Nové hodinky, navrhnuté pre moderný mestský životný štýl, majú oceľové puzdro s priemerom 41 mm a povrchovou úpravou DLC (Diamond Like Carbon) v čiernej farbe. Názov mesta, ktorý je inšpiráciou pre konkrétny model City Edition, je gravírovanie na lunete, spoločne s nápisom Bvlgari.

Hodinky sú vybavené mechanickým automatickým strojčekom BVL 191 a sú dodávané s dvoma remienkami, ktoré možno vymieňať: jeden hnedý kožený a jeden čierny gumový remienok. Vďaka svojej všestrannosti sú hodinky vhodné na všedný deň aj víkend.

Mestá & ich umelci

Deväť umelcov prijalo „kozmopolitnú výzvu“ Bvlgari a vytvorilo portfólio dvanástich ilustrácií pre každé hodinky novej edície. Dvanásť – ako je indexov na číselníku. Voľba padla na ilustrácie, ktoré majú oproti fotografiám silu abstrakcie a schopnosť odovzdať pocit intimity a úplnú slobodu v čase a priestore .

 • RÍM – mesto, v ktorom bije srdce Bvlgari, vždy bol studnicou inšpirácie pre štýl tejto značky. Výtvarníčka Iris Hatzfeld chcela zachytiť jeho slávu, kinematografickú krásu, vykresliť paletu farieb a textúr svojou sviežou tužko kresbou.
 • Dubaj – high-tech utópie a hlavné mesto avantgardného štýlu citlivo reflektujúceho tradíciu, je symbolom neobmedzenosti ľudskej predstavivosti. K vykresleniu mesta použil umelec Vincent Longhi grafickú techniku, ktorá pripomína moderný impresionizmus.
 • Tokio – Bvlgari vždy priťahovali poklady Tokia. Aby zachytil high-tech fasádu mesta, používa digitálne umelec Faunesque najmodernejšiu techniku, vďaka ktorej tradičné prvky vyzerajú svieže a s nádychom futurizmu. Tokio má unikátne čaro, je ako magnet pre moderných mestských dobrodruhov.

 • Paríž – ktorý je domovom svojho vlastného výrazného životného štýlu, je protipólom talianskeho dizajnu a kultúry. Aby toto spojenie znovu vytvoril, používa umelec Jean Aubertin analógiu Paríža ako dvojčaťa Ríma, ktorú vykresľuje jemným akvarelom.
 • Londýn – vydajte sa na príležitostnú prechádzku ulicami Londýna s Clémence Trossevin. Dvanásť akvarelov ako tichý anglický príbeh vykreslený v zelených farbách. Trossevin pátrala po stopách zdieľanej vášne Bvlgari a Británie pre záhrady a Indiu.
 • Ibiza – stala sa základným kameňom stredomorského luxusu, slnkom zaliaty klenot uprostred šumiaceho mora. Stredomorská duša, hlboko zakorenená v tisícročnej kultúre, svieti tiež na Bvlgari. Umelec Manon Molesta na svojich kresbách vyvoláva tyrkysovú vodu a elektrický nočný život ostrova.

 • Miláno – hlavné mesto talianskeho dizajnu a inovácií. Mladý architekt Vincent Macquart vykreslil jedinečnú mestskú krajinu plnú architektúry, farieb a tvarov. Kombinuje nízke a vysoké, modernitu a tradíciu, veľké a malé a predkladá nám mestskú utópiu v mierke vysokej kreativity, ktorá je pre Miláno typická.
 • Mexico City – je ako vzbura jasavých farieb, vďaka čomu prirodzene doplňuje trvalú lásku, ktorú Bvlgari chová k výrazným farbám. Výtvarníčka Aline Zalk používa odvážne línie na zachytenie dynamického života mexického hlavného mesta.
 • New York – ako hlavné mesto pop artovej scény je New York duchovným domovom avantgardne popovej roviny Bvlgari. Móda sa stretáva s filmom vo veľkomestskej panoráme Veľkého jablka. Aby výtvarníčka Natacha Paschal zachytila tento elektrický náboj mesta, inšpirovala sa módnymi časopismi a svoje vlastné predstavy zhmotnila hrubými ťahmi štetca.

Technická špecifikácia Citise Special Edition 2020

 • Kaliber: Mechanický strojček s automatickým naťahovaním kaliber BVL 191, hodiny, minúty, sekundy. Rezerva chodu 42 hodín
 • Puzdro: Oceľové puzdro s priemerom 41 mm s povrchovou úpravou Diamond Like Carbon (DLC) a priehľadným zadným dielom. Luneta s gravírovaným názvom mesta. Korunka z 18-karátového ružového zlata
 • Číselník: Čierny lakovaný číselník s jemným zrnom a zlatými indexmi. Dátumovka na pozícii 3. hodiny
 • Remienky: Hnedý kožený remienok z teľaciny s tŕňovou sponou

Zdroj foto: Bvlgari

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii šperky a hodinky a značky a značkové oblečenie.