Symbolika zásnubného prsteňa

Symbolika zásnubného prsteňa

13. mája 2020, zásnubný prsteň, symbolika, prsteň

Sponzorovanej odkazy:

Význam zásnubného prsteňa je oveľa väčší, než by sme si mohli myslieť. Tento krúžok v sebe nesie lásku, čas zmeny, očakávania, oslavu a nové začiatky.

Na rozdiel od iných šperkov, práve ten zásnubný ženy len tak z rúk neskladajú. Majú k nemu totiž príbeh spojený s okamihmi šťastia, radosti a lásky. Aké symboly si ale nesie tento výnimočný šperk?

Drahokamy

Významnú symboliku dodávajú prsteňu kamene, ktorými je zdobený. "Najobľúbenejším a najpredávanejším kameňom je briliant, ktorý u lacnejších variantov býva nahradzovaný zirkónmi. Pre náročnejšiu a extravagantnejšiu klientelu ponúkame aj prstene s exotickým kameňom tanzanit v modrej farbe, alebo českým granátom vo farbe lásky. Túto ponuku rozširujeme, "komentuje obľúbenosť kameňov Martin Kubíček, majiteľ spoločnosti Brilas.

Starostlivo vyberajte prstene s kameňmi, každý totiž v sebe nesie iné posolstvo, napr. už spomínaný tanzanit predstavuje nový začiatok a jeho modrá farba vnáša do života pokoj, harmóniu a uvoľňuje stres.

Kruh

Nekonečnosť, nepretržitý kolobeh života, večnosť, vesmír, nekonečnú lásku a dokonalosť. V každom náboženstve a storočí mal kruh trochu odlišný význam. Všetci sa ale zhodujú na pozitívnej symbolike nekonečna a času. V mágii bol používaný ako ochrana proti zlým duchom.

Zásnubný prsteň spája životy dvoch ľudí a ich bezhraničnú lásku. Nemožno ho zlomiť ani rozdeliť. Puto, ktoré pretrvá veky.

Dedičstvo

Niektoré šperky sa dedia z generácie na generáciu. Nezriedka to sú aj zásnubné prstene, ktoré nosili ženy v rode aj po stáročia. Takéto šperky si so sebou nesú kľúčové puto k rodine, tradíciám, spolupatričnosti a skutočnej láske.

Sľub

Muž požiada svoju milú o ruku. Žiada ju, aby s ním strávila zvyšok života a šli tak spoločnou cestou. Akceptovaním prsteňa žena svojmu nastávajúcemu sľubuje, že sa stane jeho manželkou. Zásnubným prsteňom tiež žena ukazuje, že je oficiálne zadaná a zasnúbená. Dáva tým najavo plánovanie svadby a spoločnej budúcnosti s mužom svojho srdca.

Rytina

"Rytiny u zásnubných prsteňov nie sú k videniu tak často, ako u tých snubných, nezriedka kvôli technickej náročnosti vyhotovenia. Je potrebná skúsenosť a moderné technológie, "oznamuje Kubíček zo spoločnosti Brilas.

Rytina na zásnubnom prsteni značí jedinečnosť šperku a posilňuje jeho význam. Skôr sa verilo, že šperk nesmie byť akokoľvek narušený, aby sa zachovala jeho symbolika.

Tipy na cool zásnubné prstene

prsteň Popoluška

prsteň Popoluška

Prsteň Brilas Popoluška

Nádherný prsteň z červeného zlata vyčnieva vďaka svojmu originálnemu, ale zároveň elegantnému tvaru obrúčky. Vrchná strana je jemne prepletená, čo dodáva prsteňu nežný vzhľad. Prsteň zdobí zirkón. Dostanete ho v žltom a bielom zlate. V tomto prevedení si ho môžete zakúpiť za 220 €.

prsteň Ivone

prsteň Ivone

Prsteň Brilas Ivone

Exkluzivita a jemnosť v jednom, tak to je zásnubný prsteň Ivone z bieleho zlata. Prsteň je zdobený jedným stredovým briliantom s veľkosťou 4,25 mm a 14 postrannými briliantmi vo veľkosti 1,25 mm. V tomto prevedení ho kúpite od 1 560 €, v prípade variantu so zirkónmi je cena 240 €. K dispozícii sú ale aj varianty v žltom, alebo červenom zlate.

prsteň Isis

prsteň Isis

Prsteň Brilas Isis

Luxusný kúsok medzi najnovšími zásnubnými prsteňmi pre ženy, ktoré sa neboja svoj zásnubný prsteň ukázať svetu. Pre ženy milujúce honosné a ohromujúce veci. Prsteň vyniká svojím veľkým centrálnym kameňom s veľkosťou 6,5 mm. Ďalej je po stranách zdobený 12 menšími zirkónmi. Tie už sú ale veľkosťou len 1,3 mm, vďaka ktorým dostáva prsteň neodolateľný jas a trblietanie. Prsteň dostanete od 240 €. Vyberať môžete ale z viacerých variantov: žlté, alebo červené zlato so zirkónmi či briliantmi.

prsteň Polina

prsteň Polina

Prsteň Brilas Polina

Zásnubný prsteň v kombinácii so žltým a bielym zlatom je veľmi obľúbenou záležitosťou. V tomto prevedení ho dostanete za 276 €. Vyberať ale môžete aj z ďalších prevedení vrátane tých briliantových.

Zdroj foto: Shutterstock a Brilas

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii šperky a hodinky.