Módne kúsky s vôňou kože

Módne kúsky s vôňou kože

6. mája 2020, značka L/U Leather Utilities, módne doplnky, kabelky, kľúčenky, peňaženky, listové kabelky

Sponzorovanej odkazy:

Lucie Telecká tvoriaca pod značkou L/U Leather Utilities ponúka českým zákazníkom dizajnové výrobky z prvotriednej talianskej kože. Dokonale remeselne spracované kabelky, listové kabelky, zápisníky, kľúčenky a ďalšie doplnky umožňujú svojim majiteľom otlačiť do nich svoju osobnosť.

Pri správnej starostlivosti vydržia dlhé roky a L/U Leather Utillities ich vyrába s láskou a želaním, aby sa v rodinách dedili po generácie.

kabelka

kabelka

Ako to celé vzniklo?

Za vznikom značky L/U Leather Utilities stojí úcta k brašnárskemu remeslu a túžba tvoriť nadčasové precízne spracované produkty z kvalitného materiálu. Také, ktoré vydržia aj desaťročia a ich patina sa stane tichým svedkom plynúceho času.

peňaženky

peňaženky

Lucie preto dodržiava tradičné ručné postupy a vytvára originálne kúsky. Použitá koža pochádza z Toskánska a má certifikát Pelle al Vegetale. Činená je ručne pomocou triesloviny výlučne prírodného pôvodu a celý proces prebieha s maximálnym ohľadom na životné prostredie.

kľúčenka

kľúčenka

"Pracujem s činením rastlinným činidlom usňou, ktorú starostlivo vyberám pre každý výrobok. Starám sa o celý proces vzniku od návrhu až po finálnu realizáciu. Tiež som vždy otvorená rôznym úpravám na mieru, pretože tie sú odtlačkom individuality každého zákazníka. Milujem jednoduchosť, klasickú eleganciu, ale zásadná je pre mňa vždy aj funkčnosť. Inšpiráciou sú mi každodenné zážitky, to že sa snažím intenzívne vnímať svet okolo seba, "opisuje svoju tvorbu dizajnérka Lucia Telecká.

neceséry

neceséry

Pestré portfólio

Portfólio značky L/U je naozaj široké. Zákazníci tu nájdu tašky, kabelky, zápisníky, peňaženky či kľúčenky. Vyberať môžu z niekoľkých farieb – klasickej čiernej, koňakovej, červenej, škoricovej, baklažánovej či tmavo tyrkysovej. Každý kúsok možno personifikovať, alebo ozdobiť razbou. Raziť je možné iniciály, meno, alebo text do 10-tich znakov. Každý výrobok je v podstate autorkiným dieťaťom a do sveta ho posiela s výbavou v podobe informačnej karty o značke, látkovým vreckom podľa veľkosti a darčekovou súpravou so starostlivosťou o kožu. Ten obsahuje návod, ako sa starať o produkty z kože a tiež balzam na ich ošetrenie.

peňaženka

peňaženka

Na sklonku roku 2019 uviedla značka L/U Leather Utilities na trh novinky v podobe malej peňaženky vo veľkosti presne do vrecka s oddielom na mince a tiež listové kabelky tvarovo vychádzajúceho z necesery z predchádzajúcej kolekcie.

Minimalistické, a napriek tomu elegantné produkty Lucie Teleckej uvidíte a zakúpite v centre českého designu Kvartýr shop & štúdio U Vodárne 4 na Vinohradech. Výrobky nájdete aj na Leatherutiliti­es.com .

Zdroj foto: Leatherutilities

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii doplnky, kabelky a tašky a módni návrhári.