Jarná kolekcia Lindex: udržateľnosť a zodpovednosť

Jarná kolekcia Lindex: udržateľnosť a zodpovednosť

9. apríla 2020, Lindex, udržateľnosť, kolekcia, dámske oblečenie, jar 2020

Sponzorovanej odkazy:

Otázku udržateľnosti už dávno neriešia len lokálne a menšie značky, ale do úvahy ju berú aj veľké odevné reťazce. Nevyhnutné kroky k záchrane planéty podniká aj švédska značka Lindex a premieta ich v koncepte označovanom ako „Váš chytrý šatník“. Nová jarná kolekcia sa tak nesie na vlne udržateľnosti, ale aj zodpovednosti pri nakupovaní, aby sme v šatníku nemali prebytočné kúsky.

S láskou k planéte

Udržateľnosť novej kolekcie Lindex pre tohtoročnú jar začína pri materiáloch. Oblečenie, ktoré pôsobí veľmi žensky a jemne, je tak tvorené Tencelom, ľanom, organickou bavlnou, alebo recyklovaným polyesterom. "Inšpirovali sme sa jednoduchosťou, tak typickou pre škandinávsku módu, a vytvorili sme kolekciu plnú nadčasovo navrhnutých kúskov, ktoré len tak nezovšednejú. Vynaložili sme maximálne úsilie, aby sme získali najlepšiu možnú zmes udržateľnejších materiálov, ako je ľan, organická bavlna, Tencel a recyklovaný polyester, "hovorí Pia Ekholm, manažérka dizajnu a nákupu v spoločnosti Lindex.

Jednoduchá & ženská

V rámci udržateľnosti šatníka sa nová kolekcia drží skôr jednoduchosti. Jednotlivé kúsky sú medzi sebou ľahko kombinovateľné a umožňujú najrôznejšie premeny vášho looku. Aj farby sa držia skôr v neutrálnej palete, v ktorej vidíme bielu, béžovú, čiernu či hnedú. Tú však oživujú výraznejšie tóny na čele so žltou, ktorá dokonale ladí s jarným obdobím.

Váš šikovný šatník

Ďalším poznávacím znamením kolekcie je pohodlie. To zaisťujú komfortné strihy, ktoré sú voľné, ale stále padnúce a slušivé. Tešiť sa môžete aj na prvky ako zaväzovacie opasky, riasenie či sťahovacie šnúrky. "Konceptom Váš šikovný šatník chceme zákazníkov inšpirovať k zodpovednému nakupovaniu, čo znamená nakupovanie oblečenia, ktoré sa im skutočne páči a ktoré budú hladkať a často nosiť. Zamerali sme sa na vytvorenie kolekcie s použitím udržateľnejších materiálov, ale možno ešte väčšou mierou, na vytvorenie nadčasového dizajnu, ktorý možno jednoducho kombinovať s ostatnými obľúbenými kúskami v šatníku, "hovorí Pia Ekholm.

Foto: Lindex

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.