Nahota nie je hriech, nenosiť rúšku ale áno!

Nahota nie je hriech, nenosiť rúšku ale áno!

28. marca 2020, rúška, značka Girls Without Clothes, violončelistka Terézia Vodička Kovalová

Sponzorovanej odkazy:

Moto „Nahota nie je hriech, nenosiť rúšku ale áno!“ Ktorým oslovuje česká odevné značka Girls Without Clothes v kampani s violončelistkou Teréziou Vodička Kovalovou.

Mladá česká značka streetwearového oblečenia Girls Without Clothes priložila ruku k dielu. V čase pandémie, kedy je neustály nedostatok rúšok, začala vytvárať vlastné. Časť sa rozhodla venovať blízkym a časť dala na predaj.

Kampaň: hriech je nenosiť rúšku

Tie však zmizli počas 3 minút. Aktuálnou kampaňou, ktorej tvárou je Terézia Vodička Kovalová, sa snaží upozorniť na to, že nosiť rúško je naozaj nutné a nie je na tom nič zlé. Naopak!

V čase, keď svetom otriasa pandémia koronavírusu, sa odevná značka založená a tvoriaca v Českej republike rozhodla vyraziť do boja a pomôcť nielen blízkym, ale aj svojim verným zákazníkom. Šijacia dielňa na chvíľu odložila šitie spodnej bielizne a pohodlných šiat a premenila sa na výrobňu improvizovaných bavlnených rúšok.

Nápad zákazníčky

S nápadom a prosbou prišla klientka značky, ktorá pracuje v Nemocnici Nymburk. Nemocnice trpia nedostatkom materiálu pre zdravotníkov v prvej línii a vyslala tak prosbu, či nie je možné, aby pre nich značka rúška zaistila. A takéto prosby sa neodmietajú.

Rúška do nemocnice aj pre zákazníkov značky

Girls Without Clothes vytvorila prvú várku rúšok, ktorú rozdelila na polovicu. Časť bola odvezená do Nemocnice Nymburk a časť bola daná do predaja zákazníkom značky. Predaj bol však neziskový – každý zákazník, ktorý rúšku zakúpil, tak zaplatil za rúšku len náklady.

Zdroj foto: Martin Feix pre Girls Without Clothes

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, módne peklo, módni návrhári a značky a značkové oblečenie.