V klobúku tento rok zažiarite! / Klobúky a klobúčiky

V klobúku tento rok zažiarite! / Klobúky a klobúčiky

20. júna 2011, filc, sisal, pánske klobúky, klobúky, klobúčiky, slamák, slamený klobúk

Sponzorovanej odkazy:

Chcete ešte tento rok poriadne zažiariť? Potom si musíte kúpiť módny klobúk či klobúčik, ktorý je hitom tohto roka. Bez klobúkov sa v minulých storočiach ženy nezaobišli a veru nevyšli by bez nich ani na ulicu. Je veľká škoda, že sa od tohto úžasného módneho doplnku odpustilo, ale dúfam, že sa to tento rok zmení. Klobúky ženám pristanú a zvýrazňujú ich ženskosť. A veľkou výhodou je, že ich je široká škála.

Klobúky sa po prvé rozdeľujú podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené. Je ich ohromné ​​množstvo, a preto je veľmi ťažké si vybrať. Ceny medzi materiálovo rozdielnymi klobúkmi sa trochu líšia, ale rozdiely sa pohybujú len v rádoch stoviek. Prvým veľmi obľúbeným materiálom je zajačia a králičia srsť, ktorú veľmi ocenia milovníci módy, ale nie milovníci zvierat. Veľmi časté sú tiež klobúky a klobúčiky zo sisalovej siete. Sisal je textilné vlákno, ktoré sa získava z listov rastliny agáve sisalovej. Je to rastlina veľmi exotická, a preto si tiež za klobúky z nej vyrobené trochu priplatíte. Ďalšie materiály už sú všetkým veľmi známe, a preto ich netreba podrobne predstavovať. Sú nimi slama, filc, látka a zamat.

Slamené klobúky – slamáky

Snáď najznámejším klobúkom je slamák. Je veľmi vkusný a veľmi lacný. V živote by ste neverili koľko krásy sa dá z tak jednoduchého materiálu vyrobiť. Keď sa povie slamený klobúk, neznamená to klobúk s tromi dierami, aký má na sebe strašiak v kapuste. Dnes sa už slama farbí a prikrášľuje aj keď je to všetko ručná práca, klobúky majú vždy krásne efektné vzory. A ak vám nebude stačiť ani toto, kúpte si slamený klobúk zdobený háčkovanou, látkovou či saténovou kvetinou. Veľmi pekne vyzerajú aj slamáky zdobené roztomilými korálkami. A slamené klobúky sa, verte alebo nie, hodia aj do spoločnosti. Kúpte si také, ktoré sú prikrášľované bižutériou či flitrami.

Pánske klobúky

U pánov je to v tomto ohľade o niečo zložitejšie, pretože máloktorý z nich si potrpí na tak extravagantný módny kus, ako je potrebný klobúk. Za posledné roky sa síce vyšplhali pánske klobúky na vysokú priečku, ale na tej išlo skôr o klobúky á la Sámer Issa, ktoré skutočne nespĺňajú pravý účel klobúkov, ktorý je predovšetkým chrániť pred slnečným žiarením a brániť všemožným úpalom či hmyzu. Upustite od týchto nefunkčných módnych doplnkov a pozorne čítajte! V lete sa nebudete môcť hanbiť vyjsť v klasickom módnom slamáku, v ktorom budete šik a chránený. Na výrobu pánskych klobúkov sa často používa už aj spomínaná králičia srsť. A v takomto klobúku, ktorý je napríklad zdobený úzkym koženým remienkom, si môžete vyjsť naozaj kamkoľvek.

Zdroje: www.shopstyle.com www.net-a-porter.com Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii doplnky.