Rok potom: Karl Lagerfeld

Rok potom: Karl Lagerfeld

18. februára 2020, značka Karl Lagerfeld, FAPO, Fashion Arena Prague Outlet, dámske oblečenie

Sponzorovanej odkazy:

Presne pred rokom, teda 18. februára 2019, zomrel jeden z najvýraznejších módnych návrhárov storočia. Karl Veľký, módny cár, cisár Karl… muž, ktorý už v detstve vedel, čo od života chce. Lagerfeldovo meno je dnes synonymom štýlu a nevšedného vkusu.

O ikonické kúsky značky nesúcej jeho meno, záujem po jeho smrti neustále rastie. Potvrdzujú to aj údaje z predajní. Príkladom môže byť tá z pražského outletového centra Fashion Arena Prague Outlet, tu za posledný rok zaznamenali o 60% vyšší obrat a o 30% vyššiu návštevnosť.

Ako to celé začalo

„Jedného dňa sa staneš slávnym na celom svete,“ povedal si vtedy šesťročný syn majiteľa hamburskej fabriky na kondenzované mlieko Karl Lagerfeld. A ako si zmyslel, tak sa to tiež stalo. Ostatne, tvrdo na tom pracoval celý svoj život. Ak by ste chceli nájsť pracovitejšieho a húževnatejšieho človeka zo sveta módy a dizajnu, hľadali by ste veľmi dlho. Karl Lagerfeld bol vyhlásený ťahúň, perfekcionista a burič.

Bol inšpiratívnym človekom plným nekonvenčných názorov, kontroverzie a rebelantstva. Jeho osobnosť sa odrážala v tvorbe. Nikdy sa neriadil stanovenými pravidlami, určoval si ich sám, čo z neho urobilo návrhárskeho génia. Súčasne ale veľakrát až slepo staval módu a obliekanie na prvé miesto rebríčka ľudských potrieb.

Diskutabilné sú jeho vyjadrenia o ľuďoch, ktorí sú obézni alebo nosia tepláky. Svoje presvedčenie, životné postoje a naturel Karl Lagerfeld spájal v oblečení, ktoré má štýl, nadčasovosť a podtrháva estetické línie ženského tela. Je obrazom velikána, ktorý sa aj napriek najrôznejším nástrahám dokázal dostať na vrchol.

Legenda stále žije… a predáva

Vo svojej kariére spolupracoval napríklad so značkami ako Chanel, Chloé, Valentino či Fendi, veľkú pozornosť získala samozrejme aj jeho vlastná značka, ktorú založil už v roku 1984. O originálne odevy sa už vtedy okamžite strhla mela a túžba mať v šatníku Lagerfelda pretrváva dodnes. Hoci návrhár vlani 18. februára podľahol zákernej chorobe, jeho meno funguje ďalej. A výborne.

Popularita značky v posledných rokoch stále rástla, po jeho smrti však dokonca bleskovo. "Od smrti Karla Lagerfelda sa zásadne zvýšila nielen návštevnosť, ale aj predaj. Najväčší záujem pozorujeme o ikonické kúsky. Napríklad kabelky alebo čiapky s uškami, výrazne obrandované oblečenie a originálne doplnky s kultovým vyobrazením tváre návrhára, "upresňuje Lucia Loptová, store manager obchodu Karl Lagerfeld z Fashion Arena Prague Outlet.

Či už ste milovníčky módy, alebo len chcete svoju skriňu obohatiť o nadčasové kúsky, so značkou Karl Lagerfeld nájdete presne to, čo hľadáte. Unikátne, hocikedy extravagantné kúsky by nemali chýbať v šatníku žiadnej modernej ženy.

"Ponuka je naozaj pestrá, takže si u nás vyberú ženy všetkých vekových kategórií. Okrem exkluzívnej módy určite ocenia tiež široký výber najrôznejších doplnkov zahŕňajúce kabelky, obuv, peňaženky, opasky, klobúky alebo šatky, "dopĺňa Loptová.

Módne inšpirácie značky Karl Lagerfeld

  • Bunda Karl Lagerfeld, Fashion Arena Prague Outlet, pôvodná cena 880 €, outletová cena 440 €
  • Nohavice Karl Lagerfeld, Fashion Arena Prague Outlet, pôvodná cena 376 €, outletová cena 188 €
  • Overal Karl Lagerfeld, Fashion Arena Prague Outlet, pôvodná cena 512 €, outletová cena 259 €
  • Šaty Karl Lagerfeld, Fashion Arena Prague Outlet, pôvodná cena 464 €, outletová cena 232 €
  • Kabelka Karl Lagerfeld, Fashion Arena Prague Outlet, pôvodná cena 376 €, outletová cena 188 €
  • Sandále na podpätku Karl Lagerfeld, Fashion Arena Prague Outlet, pôvodná cena 240 €, outletová cena 120 €
  • Sako Karl Lagerfeld, Fashion Arena Prague Outlet, pôvodná cena 544 €, outletová cena 272 €
  • Sukňa Karl Lagerfeld, Fashion Arena Prague Outlet, pôvodná cena 288 €, outletová cena 144 €

Zdroj foto: Fapo

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, doplnky, topánky, obuv a značky a značkové oblečenie.