Čo majú spoločné morské riasy, vlna a ľan?

Čo majú spoločné morské riasy, vlna a ľan?

2. januára 2020, Nila, Nygårdsanna, Haeckels, kozmetika, oblečenie, prírodné oblečenie

Sponzorovanej odkazy:

Chladnejšie obdobie nás nielen svojimi farbami privádza späť k prírode. Vidíme to nielen na dekoráciách, ktoré získavajú razom trochu naturalistickejší ráz, ale premieta sa to tiež v obliekaní či kozmetike. Dôkazom môže byť ponuka e-shopu Nila.cz, kde sa medzi obľúbené materiály posledných týždňov zaradila vlna, ľan či morské riasy! Čo z týchto materiálov môže vzniknúť?

Prírodná móda Nygardsanna

Švédska značka Nygardsanna sa drží typického severského štýlu. Jej modely sprevádza jednoduchosť, ktorá však v žiadnom prípade nie je nudná. Okorenená je totiž prvkami folklóru. Spolu s prírodnými farbami, štruktúrami aj celkovým ladením sú potom výsledkom veľmi autentických kúskov. Tvorené sú len tými najkvalitnejšími materiálmi, ako je ľan, biobavlna či vlna, a zaručená je aj ich udržateľnosť a transparentný pôvod. Hitom súčasného obdobia sa stali predovšetkým svetre a svetrové šaty značky Nygardsanna. Svetre sú tvorené tvídovou priadzou a zimu v nich prečkáte ako v bavlnke. Zahrejú, oslnia svojimi neutrálnymi tónmi a zároveň budú na nosenie príjemné vďaka objemnejším strihom a dlhým rukávom. Šaty po kolená sú potom vyrobené z vlny Shetlandských oviec, a ak vám pripomínajú djellaba, tradičný marocký odev, ste na správnej adrese. Kapucňa a vrecká predstavujú zaujímavý prvok a ich strih umožňuje zaujímavú hru s vrstvením.

Morské riasy pre krásu

Kozmetika sa dnes vyrába z hocičoho a nikoho neprekvapia produkty s hadím jedom či slimačím slizom. Medzi menej obvyklé ingrediencie sa dajú iste zaradiť aj morské riasy, ktoré na výrobu kozmetiky používa značka Haeckels. Ich balzamy, krémy, séra a masky majú hydratačné, protizápalové a antibakteriálne účinky, ale aj zaujímavý presah. Značka sa totiž snaží šíriť povedomie o hodnote oceánov pre náš život na zemi a má tiež motivačný program pre zber odpadu z pláží. Okrem kozmetických produktov potom od tejto značky si môžete na nila.cz zaobstarať aj sviečky či vonné ihlančeky.

Foto: nila.cz

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a parfémy a kozmetika.