Tričko nielen pod stromček: Nadotyk ľudí s chorobou motýlích krídel

Tričko nielen pod stromček: Nadotyk ľudí s chorobou motýlích krídel

2. decembra 2019, tričko, Nadotek, Liběna Rochová, Lukáš Musil.

Sponzorovanej odkazy:

Značka NADOTEK je spoločným projektom odevnej dizajnérky Liběny Rochovej a výtvarníka Lukáša Musila. Jej poslaním je nielen plodná kreatívna spolupráca, ktorej výsledky sme mohli vidieť napríklad na tohtoročnom Designbloku, ale predovšetkým podpora organizácie DEBRA ČR, ktorá v Česku pomáha ľuďom s chorobou motýlích krídel.

Teraz sa do pomoci môžete aktívne zapojiť aj VY – kúpiť TRIČKÁ NADOTEK, do ktorého tvorby sa zapojili aj samotní pacienti. Napríklad ho kúpte ako darček pod stromček svojim blízkym.

Kúpa s pridanou hodnotou

Spoločná tvorba, šantenie, tancovanie a maľovanie boli začiatkom cesty, ktorá obrátila pozornosť k pacientom, zoznamuje s ich osudom a dovedie ľudí až do cieľa – k pomoci… tá spočíva v zakúpení trička NADOTEK.

Tričká sú naozaj unikátne, zdobí ich totiž motív z látky, na ktorej dizajne sa podieľali pacienti s chorobou motýlích krídel. A to veľmi aktívne, zdobili ich vlastnými rukami aj nohami a dizajn obohatili aj svojimi emóciami. Kúpou tohto trička tak pocítite hlboké prepojenie s nimi, ich dotyk, osobné zapojenie, zaujatie aj radosť, ktorú priniesol samotný kreatívny proces.

Pomoc ľuďom s chorobou motýlích krídel

Radosť prinesú aj vám, a navyše ich kúpou pomôžete tam, kde je to potrebné. Výťažok z predaja je určený na financovanie projektov, ktorými DEBRA ČR uľahčuje život ľuďom s chorobou motýlích krídel. Patrí medzi ne odborné sociálne a psychologické poradenstvo, liečebné pobyty, konferencie pre opatrovateľov pacientov a ďalšie.

Tričká, ktoré pomáhajú, môžete zakúpiť priamo na webových stránkach organizácie DEBRA ČR https://www.debra-cz.org/...ocinny-eshop . V ponuke sú tričká dámske aj pánske v celkovom počte 1000 kusov. Cena jedného trička je 28 €. Pre predstavu táto suma zodpovedá napríklad 1 litru dezinfekčného roztoku, ktorý vystačí len na týždenné ošetrenie pacienta s touto chorobou. Pridajte svoju kvapku do mora a skúste tak vytvoriť oceán pomoci.

Team projektu Nadotek

Prof. Liběna Rochová

Odevná dizajnérka držiteľka ocenenia Grand dizajnér a odevný dizajnér 2015 za kolekciu „Odevné partitúry“. Cena za Vynikajúci dizajn a nomináciu do Siene slávy Czech Grand Design 07 za unikátnu tvorbu a podporu mladých a Czech Grand Design 08 za kolekciu „Homage To Glass“. Od r. 2008 vedie Ateliér dizajnu odevu a obuvi na UMPRUM, kde v roku 2012 získala docentúru a v roku 2017 profesúru. 2 × do roka predstavuje limitované sezónne kolekcie, 1 × ročne inšpiratívne prehliadky. Svoju tvorbu prezentuje autorskými prehliadkami a inšpiratívnymi kolekciami u nás aj vo svete… (New York, Paríž, Los Angeles, Lyon, Bombay atď.

Lukáš Musil

Lukáš Musil si vytvoril svetové renomé na poli tatérskej tvorby, od ktorej však v posledných rokoch postupne odstupuje, aby sa mohol venovať veľkoformátovej maľbe, ktorá sa v jeho podaní stáva mnoho vrstvovým komentárom k nadčasovým témam aj súčasným spoločenským problémom.

DEBRA ČR

Charitatívna organizácia DEBRA ČR funguje 15 rokov a za túto krátku dobu vykonala v Česku doslova revolúciu v starostlivosti o pacientov s chorobou motýlích krídel. Dnes je vďaka nej a špecializovanému lekárskemu centru v Brne Česká republika na svetovej špičke v liečbe tohto veľmi bolestivého vrodeného ochorenia.

Choroba motýlích krídel

Týmto pojmom je označované veľmi bolestivé vrodené pľuzgierové ochorenie kože Epidermolysis bullosa congenita (skrátene EB). Prejavuje sa tvorbou pľuzgierov a otvorených rán na koži aj slizniciach aj po najmenšom inzulte. EB postihuje aj pohybový aparát, zrastajú prsty, skracujú sa šľachy. Sekundárne postihuje ochorenie celý organizmus.

Táto dedičná choroba patrí medzi tzv. ojedinelé ochorenia. Choroba je geneticky podmienená a v súčasnosti sa nedá úplne vyliečiť. Vďaka vysoko špecializovanej lekárskej starostlivosti sa však darí život chorých s EB, ktorých koža je bolestivo zraniteľná aj jemným dotykom, výrazne zlepšovať.

Zdroj foto: Nadotek

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, módni návrhári, pánske oblečenie a značky a značkové oblečenie.