Dámska kolekcia na pánskej vlne: kolekcia Kateřiny Geislerovej

Dámska kolekcia na pánskej vlne: kolekcia Kateřiny Geislerovej

28. novembra 2019, Kateřina Geislerová, dámske oblečenie, návrhári, pánsky štýl

Sponzorovanej odkazy:

Inšpirácia pánskym šatníkom je v dámskom módnom svete veľmi obľúbenou záležitosťou. O tom, že ženám neskutočne pristane, je presvedčená aj stálica českej návrhárskej scény Kateřina Geislerová. Tá vo svojej tvorbe pánske prvky využíva už od svojich počiatkov a rozhodne s tým nemieni prestať. Jej nová kolekcia na jeseň a zimu 2019 ide naopak ešte ďalej!

Experimenty s pánskym šatníkom

Hoci to tak na prvý pohľad nemusí pôsobiť, zapojenie rýdzo mužských prvkov do dámskej módy ešte zvyšuje ženskosť, ktorú modely vyžarujú. Saká, obleky, košele aj pánske strihy nohavíc skrátka pôsobia sexi. Stačí si spomenúť na niektoré ikonické filmové scény či fotky z červených kobercov. „Ženy rady experimentujú s pánskou módou aj napríklad tým, že sa rozhodnú pre smoking na rôzne udalosti a je to vždy geniálna voľba, ktorú si zapamätáme ako zvodnú a veľmi noblesnú s nádychom jemnej aristokracie,“ potvrdzuje návrhárka Kateřina Geislerová.

Pači sa vám kravata?

Zatiaľ čo niektorí tvorcovia sa nechávajú mužským svetom voľne inšpirovať, Kateřina Geislerová sa nebojí ísť ďalej. V tohtoročnej kolekcii opäť vymazala všetky hranice a prvky z pánskych šatníkov preniesla do dámskej kolekcie priamo. Vidíme v nej tak kravaty a klobúky čisto v pánskom štýle, z ktorých vyžaruje príťažlivosť aj nekonečná elegancia. Práve klobúky sú zaujímavé aj tým, že vznikli v spolupráci s tradičnou českou firmou TONAK.

Nevšedná nohavicová sukňa

Kolekcia návrhárky pre jeseň a zimu 2019 zahŕňa niekoľko zaujímavých a v jej tvorbe doteraz nepoužitých prvkov. Prvým z nich je nohavicová sukňa. Na prvý pohľad vidíme jasne ženskú sukňu, na ten druhý si však všimneme nohavíc. „Ďalšou novinkou a významným prvkom v mojej kolekcii sú predĺžené saká, vytvárajúce možnosť nosenia ako mini šiat. Skvelá kombinácia je napríklad s legínami či už spomínanou nohavicovou sukňou. Ak bude žena nosiť predĺžené sako ako mini šaty "len tak“, nehrozí, že by zostala nepovšimnutá, "uvádza k svojej novej kolekcii Kateřina Geislerová.

Foto: Kateřina Geislerová

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a módni návrhári.