Na čo si dať pozor pri kúpe vintage Chanel kabelky

Na čo si dať pozor pri kúpe vintage Chanel kabelky

14. októbra 2019, vintage, chanel, flap bag, luxusná kabelka

Sponzorovanej odkazy:

Prečo sú vintage kabelky Chanel krásnym nesmrteľným kúskom vo našom šatníku už vieme. Naporúdzi je ale otázka, ako si správne vybrať.

Farbu voľte nielen podľa osobných preferencií

Ak sa chystáte investovať do drahej kabelky, vždy si dobre premyslite, akej farbe dáte prednosť. A neobmedzujte sa len ladením vášho šatníka! Ak chcete, aby vám kabelka niečo vydržala, všetky svetlé odtiene sú zlou voľbou a biela je priamo samovraždou. Či na kabelku budete akokoľvek opatrní, biela bohužiaľ zrejme dlho nezostane. Aj svetlé odtiene všetkých farieb sú na pováženie a problémom výrazných sýtych farieb je zase blednutie. Najvyššie z toho vždy vyjde čierna, ktorá je nadčasová, najlepšie kombinovateľná a hlavne najodolnejšia. V závese za čiernou by sa potom umiestnila hnedá, sivá, niektoré tlmené tmavé odtiene a prijateľná môže byť aj béžová.

A ako je to s materiálmi?

Ak nemáte osobné skúsenosti s kabelkami z rôznych materiálov, rýchlo si zhrnieme výhody a nevýhody tých najbežnejších.

  • Textilné materiály sú lacnejšie, ľahké, ale nie príliš odolné.
  • Prírodná koža je krásna, príjemná, ale pomerne rýchlo sa odrie, čo je najmenej vidieť na čiernej farbe.
  • Brúsená koža pôsobí luxusne a je príjemná na dotyk, bohužiaľ je veľmi náchylná, zostávajú na nej škvrny, aj dážď jej ublíži.
  • Lakovaná koža je praktická v tmavých odtieňoch, u svetlých môže dôjsť ku colortransferu (zafarbeniu). Sú na nej tiež zvyčajne vidieť odtlačky a preto je potrebné ju často leštiť.
  • Caviar koža (teda koža s povrchovou úpravou) je najrozumnejším variantom, je najodolnejšia a zostane najdlhšie krásna.

Na čo si dať pri výbere najväčší pozor

Kľúčové je predovšetkým nenechať sa oklamať a zaobstarať si originál. Nakupujte preto vždy z overených zdrojov, radšej vyberajte kabelky, ktoré majú v poriadku čitateľný sticker – to je malá nálepka s unikátnym kódom. Viac o sticekroch sa dozviete v eBook Tajomstvo overovania originality luxusného tovaru .

Chanel Sticker s unikátnym kódom

Chanel Sticker s unikátnym kódom

Obzvlášť u vintage kabeliek je podstatný ich stav. Staršie kabelky trpia niekoľkými neduhmi, ktoré by mohli nemilo prekvapiť.

  • V mnohých starších modeloch sa stretneme s interiérom z textílie s povrchovou úpravou, ktorá pripomína kožu. Bohužiaľ sa ale na rozdiel od kože môže začať veľmi nepekne drobiť a tým znepríjemniť nosenie kabelky. Pravdepodobne záleží na predchádzajúcom skladovaní kabelky, pretože určujúca nie je len samotná staroba kabelky.
  • Dôležitý je tiež stav hardvéru, najpodstatnejšie je zapínanie kabelky, to by malo bez problému fungovať. Ak by sa totiž pokazilo, pravdepodobne by vám ho nikto nedokázal opraviť.
  • Radšej kabelku vopred ovoňajte, aby ste sa vyhli neskorším nepríjemnostiam. Kabelka totiž môže byť cítiť starobou a to sa nie každému bude páčiť.
Chanel otočné zatváranie kabelky

Chanel otočné zatváranie kabelky

Láska na prvý pohľad

Do vintage kabelky Chanel sa ľahko zamilujete na prvý pohľad. A ak je stav kabelky v poriadku a cena úmerná, nie je nad čím premýšľať. Vintage kabelka je dobrou investíciou a výhodou je, že takúto kabelku nemá každý.

Chanel Vintage kabelka

Chanel Vintage kabelka

Chanel Vintage kabelka interiér

Chanel Vintage kabelka interiér

Zdroj foto: Pre-loved.cz

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Šárka Rychtářová. Článok nájdete v kategórii kabelky a tašky.