Vyberte si správne kabelku na každodenné nosenie

Vyberte si správne kabelku na každodenné nosenie

10. októbra 2019, kabelka, najlepšia kabelka, kabelka na každý deň

Sponzorovanej odkazy:

Kabelka na každodenné nosenie ** môže byť skvelým spoločníkom aj nepraktickým módnym doplnkom **, ktorý sťažuje život. Pritom vybrať takú, ktorá je praktická, dobre sa nosí a skvele poslúži každý deň a v každej situácii, nemusí byť vôbec zložité.

Porovnajte si hodnoty a nenechajte sa zlákať emóciami

Každá žena je iná, má iné nároky a potreby a presne podľa nich by mala vyberať svoju kabelku. Človek sa ľahko nechá strhnúť vzhľadom – láskou na prvý pohľad, výhodnou cenou, alebo popularitou niektorých konkrétnych modelov. Kabelka ale musí spĺňať práve tie vaše špecifické požiadavky a je pravdepodobné, že ak nebudete vyberať predovšetkým rozumom, vyberiete zle.

Veľkosť kabelky

Veľkosť je úplne zásadným kritériom pri výbere kabelky a vopred by sme mali mať zrovnané v hlave, koľko toho potrebujeme a chceme mať stále pri sebe. Kabelka by mala pojať všetko nevyhnutné a ponúknuť ešte viac či menej priestoru navyše. Nesnažme sa ale vždy za každú cenu vyberať z tých najväčších modelov, človeka to potom často núti k preplneniu kabelky vecami, ktoré môžu v kľude zostať doma.

Najlepšie je priamo v obchode naplniť novú kabelku vecami, ktoré máte so sebou a ** overiť si tak jej priestrannosť **. V niektorých prípadoch aj malá kabelka prekvapí a vďaka bucľatému tvaru a širokému dnu sa toho do nej vojde ďaleko viac, než sa dá očakávať.

Luxusné a elegantné Lady Dior

Luxusné a elegantné Lady Dior

Spôsob nosenia kabelky

Niekto preferuje nosenie v ruke, niekto na ramene, iný nedá dopustiť na kabelky s popruhom – crossbody. Zistite, čo je Vám najpohodlnejšie a nerobte v tomto smere ústupky. Vyskúšajte si dĺžku ušiek a popruhov. Ak kabelku plánujete nosiť celoročne, vyskúšajte si ju so zimným kabátom, inak sa môže stať, že sa bude zle nosiť na pleci, alebo ju nebude možné presunú z ruky na predlaktí.

Pozor dajte aj na veľké a objemné kabelky s popruhom. Nosenie crossbody totiž nie je príliš vhodné u ťažkých kabeliek, pretože príliš zaťažujú chrbticu.

Vnútorné usporiadanie kabelky

Väčšina ľudí sa u kabelky nezaobíde bez vnútornej kapsičky na telefón a uzatvárateľné vrecká na peňaženku. Tým to ale nekončí. Usporiadanie kabelky je jednou z najdôležitejších vecí, ktorá môže priniesť potešenie z nosenia, či nočné mory z neustáleho hľadania kľúčov, rúžu alebo diára.

Pritom nemožno povedať, že je nevyhnutné, aby kabelka obsahovala zbytočne veľa priehradiek. V tomto smere ide predovšetkým o Vaše individuálne potreby. Potrebujete, aby bola kabelka čo najviac členitá, dávate prednosť samostatným kozmetickým taštičkám, alebo ste si zamilovala organizér do kabelky ? Využijete plochých vreciek, ktoré kabelka ponúka? Nebude Vás rozčuľovať neustále otváranie kabelky a hľadanie telefónu?

Organizér do kabelky MyBagMyLove

Organizér do kabelky MyBagMyLove

Ak potrebujete mať telefón, diár, alebo balzam na pery stále pri ruke, dajte prednosť kabelkám s vonkajšími vreckami, alebo otvoreným kabelkám. Ak radi využívate priestor v kabelke na maximum, určite Vám bude vyhovovať taká, ktorá nie je uprostred predelená vnútorným vreckom.

Praktické zadné vrecko

Praktické zadné vrecko

Čo ďalšie pri výbere zvážiť

Ideálna kabelka by sa nám mala samozrejme tiež vzhľadovo páčiť a hodiť sa k nášmu štýlu – či už je športový, ležérny, či elegantný.

Dôležitý je materiál, od neho sa odvíja váha kabelky, to či drží tvar, či sa prispôsobí telu. Tiež prípadná údržba a čistenie kabelky predstavuje u niektorých materiálov celkom problém a ak chceme, aby nám kabelka vydržala dlho pekná, textilné materiály či jemná koža vo svetlých odtieňoch určite nebudú tým pravým.

Zdroj foto: Pre-loved.cz, www.mybag-mylove.cz

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Šárka Rychtářová. Článok nájdete v kategórii kabelky a tašky.