Fashion Storm: V Opave budú lietať módne hromy a blesky!

Fashion Storm: V Opave budú lietať módne hromy a blesky!

4. októbra 2019, Fashion Storm, módne akcie, prehliadka, módna show, seminár, prednáška, workshop

Sponzorovanej odkazy:

V Opavskom Dome umenia a kostole sv. Václava sa 18. októbra 2019 predstaví Fashion Storm. Jedinečná akcia odštartuje o 15.00 hod v galérii opavského Domu umenia a bude nabitá workshopmi, prednáškami aj prezentáciami moravsko sliezskych módnych dizajnérov. Vyvrcholí potom o 19:00 hodine v kostole sv. Václava, ktorý prilieha ku galérii, originálna módna show.

Hosťami budú okrem iného módna kritička Františka Čížková, lifestylová blogerka Lucie van Koten, modelka a Miss Earth 2015 Karolína Mališová aj ďalší blogeri a influnceri. Hviezdou prehliadky potom bude súčasná tvár módneho domu Gucci Barbora Fialová.

„Na módny priemysel sa môžem ako modelka pozerať v globálnom meradle. Česko jednoznačne nie je ľahostajné k problému globálnych zmien a čím ďalej viac dbá na udržateľnosť odevu. Len potvrdzujeme, že ekológia v móde nemusí byť na úkor dizajnu. Teší ma, že remeslo a tradičná technika nestráca na obľube, "vysvetľuje modelka Barbora Fialová. “Na Fashion Storm som si urobila čas v nabitej fashion weekovej sezóne, pretože sa mi páči myšlienka celého projektu," dopĺňa modelka.

"Nultý ročník Fashion Storm je predovšetkým propagáciou regionálnych módnych značiek, ktoré sú špičkovo ušité z kvalitných materiálov. Chceme ísť proti súčasnému trendu rýchlej módy, ktorá vytvára haldy nekvalitného oblečenia s negatívnym dopadom na životné prostredie. V projekte sa nám podarilo prepojiť regionálne módne značky s bloggermi a influencermi, ktorí na sociálnych sieťach udávajú trendy, s pražskými módnymi špičkami. Nechceme usporiadať iba klasickú prehliadku, ale zviditeľniť regionálnu módu a všetko okolo nej. Sme si istí, že v Moravsko sliezskom kraji dokážeme dať dohromady niečo špeciálne, pretože tu sú ľudia, čo ovládajú módne remeslo, sú zruční, vytvárajú úchvatné veci a majú obrovský talent, "hovorí riaditeľka Fashion Storm Petra Špornová s tým, že do budúcnosti by sa akcia mohla rozšíriť aj o tradičné regionálne remeslá, napríklad šperkárstvo, vyšívanie či rezbárstvo.

Na akcii sa predstavia moravsko sliezske značky

 • Marv de Luxe
 • Lada Vyvialová
 • TONAK
 • Dara Bags
 • ARTGI
 • City Folklore
 • Nikola Zezulová
 • Verver a Lalu z konceptu Ty Identity

Tvorba každého návrhára je originálna a dobre rozpoznateľná.

Pohľad s pridanou hodnotou

Fashion Storm ponúkne od 15:00 hodiny v galérii Domu umenia v Opave nielen skvelý pohľad, ale aj poučenie.

 • designérka Lada Vyvialová prezradí prečo sa venovať móde
 • kritička a publicistka Františka Čížková bude hodnotiť outfity
 • lifestylová bloggerka a modelka Lucie van Koten sa bude venovať zdravému životnému štýlu a svetu prírodnej kozmetiky
 • produkčná a manažérka Veronika Poláková ponúkne seminár s názvom Marketing pre začínajúcich dizajnérov a návrhárov.

Originálna výzdoba

Záujemcovia si tiež môžu pod vedením Lucie Bielákovej z firmy Megakytky vyskúšať výrobu originálnych papierových kvetov, ktoré od minulého roku ovládli ako dekorácia móla módnych prehliadok, vrátane značiek, akými sú Dior, alebo Chanel. Modely regionálnych značiek si môžu návštevníci vychutnať vďaka predajným prezentáciám návrhárov a môžu sa o filozofiu jednotlivých firiem aj vzniku dizajnových kúskov mnoho dozvedieť priamo od ich autorov.

Samotná módna show potom začne o 19:00 hod v kostole svätého Václava v Opave, ktorý prilieha ku galérii Domu umenia. Prehliadka modelov regionálnych návrhárov s originálnou choreografiou je umiestnená do priestoru, ktorého jedinečná atmosféra sľubuje v spojení s modernými prvkami jedinečnú prehliadku.

"Fashion Storm je dôkazom toho, že o módu majú záujem aj regionálne firmy, ktoré sa rozhodli projekt podporiť a sú spájané napríklad s priemyslom, alebo stavebníctvom. Spoločným menovateľom však do budúcna môžu byť inovatívne technológie, ktoré sa premietajú aj do sveta módy. Vďaka projektu dôjde ku komplexnému prepojeniu regionálnych značiek, ktoré majú ambíciu získať významné postavenie na svetovom trhu, "myslí si manažérka Fashion Storm Pavla Švancerová.

Marv de Luxe

Marcela Vymyslická (značka Marv de Luxe) uvedie na Fashion Storm exkluzívnu kolekciu pätnástich modelov s názvom Abnormality View. Svoje diela tvorí len z prírodných materiálov ako modálový a bambusový úplet, kašmír, vlna a viskóza. Doménou firmy je predovšetkým tvorba zo stopercentného hodvábu. "Tvorba je môj život, moje poslanie, ktorého sa ujímajú so cťou a pokorou k náročnému remeslu. Moja práca začína tým, že vezmem do rúk látku, vymyslím model, vytvorím strih a dlhé hodiny sa bavím tým, ako možno všetko prepojiť v dokonalý celok, "vysvetľuje Marcela Vymyslická.

Lada Vyvialová

Designérka Lada Vyvialová navrhuje odevy, klobúky, obuv i koženú galantériu a materiály jej štúdia sú nositeľmi unikátneho českého nano technologického patentu. Modelky na FASHION STORM predvedú premiérovo jej kolekciu Seamless: To hlavné nie je vidieť. Kolekcia je vytvorená práve z materiálu, ktorý využíva ojedinelým spôsobom nanotechnológiu. "Látky sú vzdušné, funkčné a liečivé pre telo. Tomu je prispôsobená silueta odevov, ktoré sú určené pre každodenné nosenie a vďaka jednoduchému strihu sa veľmi dobre kombinujú pre nekonečné množstvo príležitostí a štýlov, "oznámila Lada Vyvialová.

ARTGI

Kolekcia Ivany Mifkovej (značka ARTGI), zameraná na tohtoročnú jeseň a zimu bude poskladaná z voľnočasových modelov, ale aj kúskov k formálnejším príležitostiam. „Strihy sú v jednoduchých, čistých líniách zo stopercentnej bavlny, bambusovej viskózy, meriny, ale aj flaušu a šušťákov,“ hovorí Ivana Mifková, ktorá je pôvodne šperkárka a pre jej tvorbu sú charakteristickými ozdobami rôzne geometrické tvary a texty.

Tonak a Dara Bags

Na Fashion Storm nebudú chýbať ani doplnky. Okrem pokrývok hlavy TONAK, ktoré doplnia kolekciu Lady Vyvialovej, to bude tvorba firmy Dara bags. „Kolekcia kabeliek a doplnkov Dara bags, ktorá bude na FASHION STORM k videniu, sa vyznačuje tlmenými odtieňmi pikantne doplnenými o výrazné akcenty, vďaka čomu sú nadčasové strihy absolútne neprehliadnuteľné,“ prezrádza Darina Ermisová, ktorá založila značku Dara bags v roku 2008 a je verná svojim zásadám, čo je etický spôsob výroby produktov priamo v Ostrave, navrhovanie malých kolekcií a vlastná cesta bez ohľadu na módne trendy.

Vstupenky na večernú módnu show budú čoskoro v predaji na FashionStorm.cz .

Zdroj foto: Fashion Storm

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii módne peklo a ostatné.