Louis Vuitton Cruise 2020: odchody a návraty

Louis Vuitton Cruise 2020: odchody a návraty

29. septembra 2019, Louis Vuitton, kolekcia, luxusná móda, Cruise kolekcia

Sponzorovanej odkazy:

Cestovanie a značka Louis Vuitton sú spolu neodmysliteľne späté a téma ciest sa v kolekciách tohto slávneho francúzskeho módneho domu vyskytuje často. Výnimkou nie je ani Cruise kolekcia 2020, ktorá sa tiež nesie v znamení odchodov a návratov a pripomína radosť z objavovania nového. Tentoraz je pojatá formou dialógu medzi Parížom a New Yorkom a berie si to najlepšie z oboch metropol.

Stretneme sa na letisku

Symbolom kolekcie sa stal terminál TWA Flight Center na letisku JF Kennedy, ktorému architekt Fero Saarinen prepožičal podobu obrovského vtáka. Vznikol v časoch, keď sa túžba po cestovaní do ďalekých a exotických destinácií stávala dosiahnuteľnou realitou. Voľba newyorského letiska nie je náhodná, práve táto metropola je symbolom prelínania kultúr, ktoré sa navzájom obohacujú a miešajú. Louis Vuitton do novej kolekcie Cruise vnáša to najlepšie z oboch brehov Atlantiku a zdôrazňuje tak dlhé desaťročia prebiehajúci dialóg medzi Parížom a New Yorkom. "Mal som to šťastie, že som na konci deväťdesiatych rokov raz pristával na termináli TWA Flight Center. Nikdy na to nezabudnem. Miesto, ktoré dvadsať rokov ležalo ladom, zabudnuté, teraz ožíva. Toto miesto, ktoré je úplne mimoriadne a neobyčajné, má zároveň pevné miesto v kultúrnom odkaze Ameriky, "hovorí Nicolas Ghesquiere, návrhár značky Louis Vuitton.

V džungli mrakodrapov

Paríž na New Yorku obdivuje nekonečné svetlá, vrcholky mrakodrapov týčiacich sa nad touto betónovou džungľou aj eleganciu pretkanú Wall Street. Amerika zasa neskrýva túžbu po luxusnej francúzskej móde v štýle couture. Ako to vyzerá, ak tieto prvky dáme dokopy, ukazuje Cruise Collection LV 2020. Vidíme tu reliéf legendárnych budov v podobe vzorov, výšiviek a brokátových tkanín, nechýbajú neónové farby evokujúce lúče svetiel, inšpirácie uniformami Wall Street a nasať môžeme aj atmosféru komiksového Gotham City. Na prehliadkovom móle nechýbali ani ikonické kabelky či chytré doplnky.

Foto: Louis Vuitton

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a módni návrhári.