Lonsdale - nielen oblečenie a topánky

Lonsdale - nielen oblečenie a topánky

23. júna 2011, Lonsdale London, Oblečenie Lonsdale, mikiny Lonsdale, Lonsdale bundy, Lonsdale topánky, Lonsdale

Sponzorovanej odkazy:

Lonsdale London je športová značka zameraná najviac na box a bola založená roku 1960 v Londýne. Bývalý boxer Bernard Hart založil spoločnosť Lonsdale pôvodne pre boxovacie náradie, a postupne sa tu začalo vyvíjať i oblečenie. Odkiaľ sa ale vzal jej názov? Spoločnosť bola pomenovaná podľa grófa z Lonsdale, ktorý v roku 1891 založil prvé organizované boxerské zápasy s rukavicami.

Značka sa ihneď po svojom zavedení na trh stala veľmi populárnou. Z veľkej časti sa o to zaslúžili známe osobnosti, ktoré ju predstavili verejnosti aj na svojich turné. Osobnosti, ktoré nosili oblečenie Lonsdale: Paul McCartney, Gregory Peck, Paul Weller, Anthony Quinn a Tony Curtis.

V roku 1990 sa značka rozšírila aj na európsky trh a po 8 rokoch aj do Austrálie. Na začiatku nového milénia si značka získala veľkú obľubu medzi európskymi neonacistami – údajne pre štyri písmená NSDA – skratka "Nationalsozi­alistische Deutsche Arbeiterpartei – názov nemeckej nacistickej strany.

Lonsdale na to však reaguje anti-rasistickými akciami a kampaňami, odmieta sa radiť medzi predajcu s neo-nacistickými produktami. V roku 2003 predstavuje Lonsdale kolekciu „Lonsdale miluje všetky farby“ – dáva tým verejnosti najavo, že svet nie je len čierny a biely.

Kolekcia jar / leto 2011

Tričká Lonsdale

Tričká Lonsdale sú ležérne, väčšinou s veľkým nápisom cez hrudník a malým znakom v ľavom dolnom rohu, málokedy chýba kráľ zvierat – lev, ktorý patrí do typického znaku. Tričká sú veľmi príjemné a pohodlné na nosenie. Iste oceníte aj ich všestrannosť, hodia sa ako do posilňovne, tak aj na každodenné nosenie.

Mikiny Lonsdale

Mikiny Lonsdale sú ideálne pre tréning i bežné nosenie. Mäkká fleecová podšívka zabezpečí príjemné teplo a komfort, ktorý zabezpečí väčšinou z 65% polyester a 35% bavlna.

Bundy Lonsdale

Lonsdale bundy sú veľmi starostlivo prepracované a dizajnovo dosť nápadité. V kolekcii sa objavujú veľmi trendy kúsky, ako sú potrebné basketbalové bundy v retro štýle s vyšitým logom na chrbte, kontrastnými rukávmi a pruhovanými nápletmi okolo krku, v páse a na rukávoch. Niektoré vetrovky so svojím dizajnom blížia značkám Nike alebo Adidas.

Topánky Lonsdale

Lonsdale topánky na box sú ušité z kvalitnej kože a poskytujú podporu a bezpečie vašich nôh v ringu i mimo neho.

Zdroj: www.lonsdale.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie, topánky, obuv a značky a značkové oblečenie.