Rozhovor so zakladateľkou českej značky Lasoul

Rozhovor so zakladateľkou českej značky Lasoul

21. augusta 2019, dámske obečenie, dámske športové oblečenie, športové oblečenie Lasoul, značka Lasoul, česká značka Lasoul

Sponzorovanej odkazy:

Nie je to tak dávno, čo vznikla čírou náhodou značka Lasoul. Je značkou pre všetky športovo založené ženy a dievčatá. Vyspovedali sme jej zakladateľku Martinu Prokopovú.

Martina, ako vznikol nápad založiť vlastnú značku dámskeho športového oblečenia?

Volám sa Martina Prokopová a som mama 8 ročného dievčatka. Veľa cestujem a športujem a toto spojenie som si naplno užívala počas materskej dovolenky. Dcére sme zaobstarali cyklo vozík a spoznávali krásy Čiech a Moravy. Založila som si blog a začala dávať tipy na cyklo výlety online. Blog sa páčil a všimol si ho aj šéfredaktor časopisu o elektro bicykloch. Slovo dalo slovo a začala som do časopisu prispievať pravidelnou rubrikou o cestovaní. A pretože sú články sprevádzané fotografiami a točím k cyklo výletom aj krátke videá, začala som viac riešiť oblečenie. K môjmu údivu som nenašla na trhu nič, čo by ma oslovilo, čo by mi sedelo a v čom by som sa cítila na bicykli dobre. Rozhodla som sa teda založiť značku českého športového oblečenia pre ženy, LASOUL.

Čo konkrétne sa ukrýva pod značkou LASOUL?

Vyrábam športové oblečenie pre športovo založené ženy a dievčatá, ktoré milujú jazdu na bicykli, na kolobežke, inline korčuliach, alebo radi behajú. Keď som si chcela kúpiť oblečenie na bicykel, mala som tri možnosti. Klasický cyklistický dres, ktorý je upnutý na telo a to je mi nepríjemné, odhaľuje všetky telesné nedostatky. Dres na horský bicykel, ktorý je ale zase príliš voľný a dizajnom väčšinou neoslní. Klasické funkčné tričko, ktoré však nemá predĺžený zadný diel a tak pri jazde na bicykli odhalí chrbát. LASOUL funkčné tričko má vyladený strih, ktorý lichotí postave, zakladá si na nevšednom dizajne, kvalitných materiáloch a spracovaní.

Podľa čoho vyberáte materiály?

Mám už svojho osvedčeného dodávateľa. Látku, ktorú vyberiem, tak najskôr testujem. Pri výbere materiálu je pre mňa podstatné, aby bol funkčný a pri voľnočasových športoch, ako je jazda na bicykli, korčuliach, alebo kolobežke nositeľku podporil. Zvolila som u tričiek 100% polyester, ktorý je priedušný, skvele odvádza pot a je príjemný na telo.

V čom sa snažíte byť iná oproti konkurencii?

Vyrábam v Českej republike, využívam lokálnych dodávateľov a krajčírky. Pestré farby, ich kombinácie a originálne vzory sú poznávacím znamením kolekcií LASOUL. So svojimi zákazníčkami zostávam rada v kontakte a načúvam im. V neposlednom rade je to strih trička, ktorý kopíruje siluetu tela, nikde neškrtí a schová nedostatky, ktoré my ženy nechceme zdôrazňovať. Tričká sú teda ľahko voľnejšie, zadný diel je dlhší a v bedrovej časti nechýba vrecko na drobnosti. Raglánový rukáv sa krásne prispôsobí takmer každej postave. Je aj znakom streetovej módy a LASOUL nie je typické cyklistické oblečenie, má v sebe tú ulicu a tiež slobodomyseľnosť.

Kde zbierate inšpiráciu pre svoju prácu?

Všade okolo seba, v prírode, v cestovaní, v ženách a dievčatách, s ktorými prichádzam do kontaktu. Pozorujem a ukladám do pamäti. Designy svojich kolekcií navrhujem intuitívne tak, ako to aktuálne cítim. Nie je v tom žiadny kalkul, prichádza to samé.

Čo ste získala vďaka podnikaniu? A bol niekedy moment, kedy ste to chceli vzdať?

Získala som predovšetkým vnútornú slobodu. Za všetko zodpovedám iba sama sebe. Je to oslobodzujúci pocit. Pár slabých chvíľ som mala, to priznávam. Keď som sa na začiatku stretávala s nezáujmom dodávateľov o spoluprácu, bolo to ubíjajúce. Ale verila som svojmu snu a vzdať som sa ho, aj cez všetky prekážky, nikdy nechcela.

Čo vás na vašej práci najviac baví a napĺňa?

Najväčšou odmenou je mi spätná väzba od zákazníčok. Každé milé slovo ma utvrdzuje v tom, že cesta, na ktorú som sa vydala, má zmysel. Baví ma celý proces od návrhu dizajnu po odoslanie tovaru zákazníčke. Aké máte plány do budúcnosti, kam by ste sa chcela posunúť? Plánujete svoje služby ešte rozšíriť? Značku som založila vlani a mám v pláne sortiment postupne rozširovať. Tento rok ponuku doplnili kraťasy na horský bicykel a legíny.

Ako dokážete skĺbiť prácu a rodinu?

Dcéra je pre mňa prioritou. To, že si môžem prácu nastaviť tak, aby som sa jej mohla po škole venovať, je veľkou výhodou. Vysedávanie pri práci po večeroch je potom daňou za túto možnosť, ktorú som ochotná zaplatiť. Aj z toho dôvodu, že ma práca baví a nevnímam ju ako nutné zlo.

Aké je vaše životné motto?

Choď za svojím snom, pozná cestu.

Zdroj foto: Lasoul.cz; modelkou je sama zakladateľka, ktorá svoje kúsky starostlivo testuje v teréne

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a značky a značkové oblečenie.