Louis Vuitton a Alex Israel: nevšedné textilné doplnky

Louis Vuitton a Alex Israel: nevšedné textilné doplnky

19. augusta 2019, Louis Vuitton, Alex Israel, doplnky, šatky, šály, deky

Sponzorovanej odkazy:

Farebný, neopozeraný a luxusný – taký je výsledok spolupráce francúzskeho módneho domu Louis Vuitton a Alexa Izraela, amerického výtvarného umelca. Vytvorené textilné doplnky, medzi ktorými nájdeme šatky, šály a deky, sa nesú v duchu sýto farebnej popovej estetiky, ktorú tento umelec preslávil.

Motív vlny Wave

Nová kolekcia má osem moderných a neprehliadnuteľných kúskov. Začína niekoľkými šatkami zdobenými slávnym motívom vlny Wave, ktorý môžu fanúšikovia umenia poznať z obrazov Alexa Israela. Šatky získavajú vďaka inovatívnej metóde prešívania úplne nevšednú podobu, pôsobia totiž plasticky. Na jednej strane je šatka vystlaná a dáva tak vyniknúť motívu vlny, na tej druhej potom nájdeme typický Monogram značky Louis Vuitton. Nevšedné je aj riešenie veľkosťou šatiek. K dispozícii sú v troch rozmeroch, z ktorých najväčší môže fungovať zároveň aj ako deka, a ponúka tak veľa variantov na nosenie.

Obloha na krku

Svojimi obrazmi sa Alex Israel nechal inšpirovať aj pri tvorbe šálov z kolekcie. Konkrétne sa jedná o motív Sky Backdrop, ktorý môžeme obdivovať v dvoch farebných variantoch. Nájdeme ho na šáloch tvorených zmesou hodvábu a kašmíru a natlačený je modernou metódou digitálnej tlače. Zaujímavým kúskom kolekcie je potom tiež pestrá obojstranná bandana Desperado. Jej dizajn je inšpirovaný púšťou s kaktusmi a autami.

Louis Vuitton x Alex Israel

Spolupráca s umelcami nie je pre značku Louis Vuitton ničím novým a aj spolupráce s Alexom Israel má už za sebou viac. Spoločne sa už pustili do projektov ArtyCapucines alebo vytvorili flakóniky pre parfumy Les colognes. Israel sa tak radí pod bod takých mien, ako je Takashi Murakami, Yayo Kusama alebo Richard Prince. Spoločná kolekcia plná sýtych a pestrých doplnkov uzrela svetlo sveta 27. júna a v predaji je vo vybraných obchodoch Louis Vuitton od júla 2019.

Foto: Louis Vuitton

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii doplnky a značky a značkové oblečenie.