Punkové oblečenie - štýl prenikajúci do módneho sveta

Punkové oblečenie - štýl prenikajúci do módneho sveta

24. júna 2011, www.methalshop.cz, punk, punková móda, punkové oblečenie, punkové líčenie

Sponzorovanej odkazy:

Obliekanie vyjadruje našu náladu, životný postoj, tvorivé myslenie a často aj zamestnanie, ktoré vykonávame. To, čo máme na sebe, môže byť tiež zdrojom obdivných či posmešných pohľadov. Móda vyvoláva emócie, dáva nám slobodu. Jedným zo smerov, respektíve životných postojov, ktorý napĺňa všetky vyššie uvedené prvky, je punk.

Punk spája veľa tvorivých činností. Punk je hudba, móda, osobitá kultúra. Dáva možnosť odlíšiť sa a neísť slepo s davom – byť originálny a hlavne nekomerčný. Všeobecne punk odsudzuje násilie, rasovú neznášanlivosť a zažité konvencie.

Kráľovnou punkovej módy je Vivienne Westwood, návrhárka, ktorú pozná celý svet. V čase, keď sú populárne cvočky, všelijaké kované ozdoby či zipsy a do popredia sa dostáva sloboda obliekania, je punkové oblečenie veľmi populárne.

Oblečenie dopĺňa výrazné punkovej líčenie a šokujúce účesy. Punkeri nosia prevažne neprehliadnuteľné číro alebo „kohútiky“. Ich štýl je označovaný za provokatívny.

Nie je ťažké spoznať punkový štýl – pokované a ocvočkované tašky, placky, bundy (prevažne kožené bundy, tzv. kriváky), ťažké punkové topánky. Typické sú tiež výrazné náramky so špicatými pripináčikmi a pokované opasky.

Inšpiráciu nájdete v methalshope!

Internetový obchod www.methalshop.cz ponúka rozmanité druhy oblečenia a doplnkov pre mužov aj ženy. Napríklad tričká s nápismi, či motívmi slávnych hudobných skupín.

Milovníčky punkového štýlu si môžu vybrať topánky na nebezpečne vysokých podpätkoch, kabelky, alebo aj sponky do vlasov.

Mužské pohlavie potešia pohodlné nohavice ležérneho strihu a tí odvážnejší sa iste radi poobzerajú po štýlovom kilte, v ktorom možno tiež vyraziť na punkový koncert, pretože punkový štýl nepozná hraníc. Ovšem najväčší úspech budú mať zrejme roztrhané jeansy, čo sú typické punkové nohavice.

Pokiaľ teda nechcete ísť s davom, rozhodne vyskúšajte nejaký z prvkov punkovej módy. Stačí len dozdobiť tenisky nápaditými cvokmi, zaobstarať si „krivák“ alebo doplniť outfit spínacími špendlíkmi. Odvážnejší môžu skúsiť jedinečný punkový účes a poobzerať sa po pravom punkovom oblečení. Punková móda je späť!

Zdroj: www.methalshop.cz , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii doplnky a parfémy a kozmetika.