Mykita a Martina Rose: okuliare naopak

Mykita a Martina Rose: okuliare naopak

6. augusta 2019,

Sponzorovanej odkazy:

Slnečné okuliare si skrátka vyberieme tak, aby ladili s našim outfitom, posadíme na nos a smelo môžeme vyjsť na slnko. Alebo nie? Čo keď sa na nosenie okuliarov pozrieme trochu inak, napríklad očami značky Mykita a dizajnérky Martine Rose, ktorí svojou novou spoluprácou bojujú proti zabehnutým koľajniciam? Ich kúsky totiž môžete nosiť presne tak, ako sa vám zapáči, napríklad obrátene!

Okuliare hore nohami

Môžu vyjadrovať našu momentálnu náladu, pripomínať nám obľúbenú pesničku z detstva, môžeme ich nosiť pokojne hore nohami, ako keď sme boli malí – je len na nás, ako so slnečnými okuliarmi naložíme. Tie z kolekcie SOS od značky Mykita a dizajnérky Martine Rose k tomu priamo nabádajú. Razia totiž heslo „The wrong is the new right“ a pretože vychádzajú z detského zvyku nosiť okuliare opačne, vyzerajú skvele, nech si ich nasadíte oboma spôsobmi.

Oslava rôznorodosti

Ak ste unesení rôznorodosťou kolekcie a originalitou jednotlivých designov, nečudujte sa. Ich autorka, Martine Rose, totiž vyrastala na juhu Londýna v obklopení subkultúr a kultúr z celého sveta. Práve rozmanitosť prostredí ju pri tvorbe veľmi ovplyvnila, a tak môžete v jej kúskoch ochutnať prvky reggae na jednej a rave scénu deväťdesiatych na druhej strane. "Spomínam si, ako som bola ohromená tým, koľko rôznych ľudí sa v Londýne stretáva. Bolo to niečo viac, než len pocit, dodnes z toho čerpám vo svojej tvorbe, "hovorí dizajnérka.

Zebry a žirafy

Na prvý pohľad si môžete pripadať ako na prechádzke džungľou. Okuliare majú trendový cat eye tvar a ich „divokosť“ podčiarkujú obruby z leopardími, zebrími a žirafími vzormi z acetátu celulózy. V kolekcii sa vyníma predovšetkým luxusný model Selina, ktorý zaujme výrazne plochým profilom, nápadnými kovovými nožičkami a lakovanými dvojfarebnými obrubami. Originalitu kolekcie potom dolaďuje aj originálne balenie, ktoré sa nechalo inšpirovať estetikou supermarketov. Takto vyzerá kreativita na najvyššej úrovni! Slnečné okuliare Mykita + Martine Rose teraz dostanete vo vinohradskom Žilka Optik Studiu.

Foto: Žilka Studio

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii slnečné okuliare.