Oblečenie na squash či tenis?

Oblečenie na squash či tenis?

8. júna 2011, oblečenie na squash, oblečenie na tenis, tenisové oblečenie, squashové oblečenie

Sponzorovanej odkazy:

Dnes si už vôbec nedokážeme predstaviť, že pred sto rokmi hrali ženy a dievčatá tenis v sukniach v dĺžke až do polovice lýtok, a s dlhými rukávmi. Neuveriteľné! A predstavte si, že ešte pred tým museli tenistky nosiť sukne dlhé až po zem, živôtik so stojačikom a korzet. Keď si tenis obľúbila vyššia vrstva, neexistovalo športové oblečenie, a preto sa tenis hral v bežnom oblečení. Iste je vám jasné, že ženy v tomto úplne nevyhovujúcom oblečení boli vo veľkej nevýhode. Na väčší pokrok v dámskej tenisovej móde si museli počkať až do 20. rokov 20. storočia, kedy sa na kurte mohli objaviť v odvážnejších úboroch. A potom už to išlo rýchlo, v 30. rokoch sa sukna zdvihla nad kolená, v 40. a 50. rokoch ich boli v tenisovom svete krátke rukávy a krátke nohavice, a keď v 60. rokoch prešli do módy minisukne, musel sa zákonite tento trend premietnuť aj do tenisovej módy.

Na tenisový kurt nielen v bielej

V 70. rokoch sa zrodili športové značky Lacoste, Fred Perry a Fila, na ktoré sa spoliehame v tenisovom oblečení dodnes. Aj keď biela farba absolútne vládne všetkým kurtom, nemusíte sa báť obliecť si ani zelenú, červenú, modrú alebo skrátka akúkoľvek polokošeľu, ktorú máte vo svojom šatníku. Výhodné sú jasné svetlé farby, ktoré sa toľko neprehrievajú na slniečku a samozrejme sa im nemusíte brániť ani pri oblečení na squash.

Dámske šaty

Dámske tenisové šaty môžete zohnať v rôznych štýloch a farbách. Tenis je oddávna spoločenskou udalosťou a športom vyššej vrstvy, tak vyberajte tenisové oblečenie starostlivo. V dnešnej dobe môžete s kľudným svedomím odhaliť kolená i ramená, čo je v horúcom letnom období určite veľká výhoda. Veľakrát svojím oblečením môžete trochu odviesť súperovo sústredenie na hru. Oblečenie na tenis má svoje miesto v každom športovom obchode a kvalifikovaný personál vám iste poradí to pravé pre vás. Tenisové a squashové oblečenie sa od seba nelíši, rozdiel môžete nájsť až medzi tenisovou a squashovou obuvou.

Dôležité je skoro všetko

Na tenis je dôležité mať dokonalú raketu, kvalitné topánky a odev z funkčného materiálu. Najvhodnejším materiálom je bavlna a ďalšie prídavné materiály, ktoré odvádzajú vlhkosť od tela, aby ste sa stále cítili pohodlne a sviežo a mohli sa sústrediť len na hru. Aj topánky sa vyrábajú s určením výhradne len na tenis. Prešli si niekoľkoročným vývojom, tak im môžete veriť. Len v týchto topánkach bude vaša noha v bezpečí pred nepekným úrazom.

Zdroj: www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.