Nike inovatívne novinky

Nike inovatívne novinky

16. júna 2019, Nike, príručka udržateľnosti, tenisky, topánky, dresy, odevy, dámske oblečenie, pánske oblečenie

Sponzorovanej odkazy:

V rámci Fashion Summite v Kodani uverejnila značka Nike veľmi obsiahly koncept, ako naprieč výrobnými procesmi udržiavať a dosahovať maximálnu udržateľnosť a minimalizovať negatívny vplyv na životné prostredie. Okrem príručky o udržateľnosti pre všetkých dizajnérov vyzdvihla aj inovatívne novinky pre rok 2019.

Značka Nike chce aj naďalej podporovať komunity mladých ľudí, ktorí majú prístup k športu, ktoré podporuje komunitnými programami Made to Play pre deti po celom svete, alebo koučov-tréneriek, ktoré pomáhajú inšpirovať mladé dievčatá k pohybu. Okrem toho si značka stanovila za cieľ využívať pri všetkých svojich závodoch po celom svete od roku 2025 100% energie z obnoviteľných zdrojov.

V rámci ochrany klímy sa Nike spája s koalíciami, ako sú Global Fashion Agenda, Rámcový dohovor OSN o zmene klímy a Fashion Industry Charter for Climate Action, ktorá sa zameriava na urýchlenie pokroku naprieč hranicami a sektormi.

Ale čo prináša za materiály a produkty na celosvetový trh? Sú to Nike inovatívne produktové novinky 2019.

Nové VaporMax2 Random

Tie využívajú pre svoju hornú časť prebytočnej priadze Flyknit a podrážka Air je zo 75% recyklovaná. Od roku 2008 sa tzv. Air-Sole skladá najmenej z 50% z recyklovaného materiálu, ktorý každoročne zužitkováva viac ako 22 tisíc ton odpadu zo skládok. Nike Flyknit, využívaný nielen pre obuv, ale aj oblečenie, premieňa recyklovaný polyester na najzárobkovejšie produkty značky Nike – v súčasnosti ide o miliardový biznis.

Inovácia super udržateľného materiálu Flyleather

Tá používa najmenej 50% recyklovanej prírodnej kože. Nájdete ju v Nike Flyleather Earth Day Pack a limitovaných kolekciách obľúbených modelov ako Cortez, Air Force 1, Jordan 1, Air Max 90 a Tennis Classic.

Všetky futbalové dresy Nike

Tie, ktoré oblečú futbalové reprezentantky na tohtoročných majstrovstvách sveta, sú vyrobené z recyklovaných fliaš. Od roku 2010 sa na výrobu produktov Nike spracovalo viac ako šesť miliárd plastových fliaš zo skládok. Ročne sa recykluje viac ako jedna miliarda plastových fliaš.

Tohtoročná nová kolekcia Nike Plant Color

Nike Plant Color s modelmi Air Max 95 a Blazer Low používa rastlinné farbivo.

Nike príručka pre dizajnérov Circularity

V rámci udržateľnosti vydala Nike príručku pre dizajnérov Circularity nazvanú Guiding the Future of Design, ktorej cieľom je rozšíriť presvedčenie, že budúcnosť dizajnu je kľúčom k ekológii a udržateľnosti. Príručka ponúka kompletné riešenie pre dizajnérov prostredníctvom desiatich základných princípov. Má otvoriť diskusiu o prehodnotení procesu samotného remesla a dizajnu, navádzať, ako pracovať s materiálmi, ako pristupovať k výrobe a využitiu zdrojov a samozrejme ako všetko späť navrátiť do obehu.

Zmieňuje najnovšie inovácie v materiáloch, ako napr. Flyleather, Flyknit a ďalšie, ktoré znižujú negatívny dopad na životné prostredie a zároveň ponúkajú trvácnejšie alternatívy k starším štandardom. Všeobecnou snahou je vytvárať produkty, ktoré podporujú „Circularity“ – teda produkty, ktoré vydržia dlhšie a sú navrhnuté s ohľadom na svoju životnosť.

Príručka v angličtine tu

Zdroj foto: Nike

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, módni návrhári, pánske oblečenie, topánky, obuv a značky a značkové oblečenie.