Investície do luxusnej kabelky - poradíme, ako na to

Investície do luxusnej kabelky - poradíme, ako na to

12. júna 2019, luxusné kabelky, kabelky, birkin, investície, investovanie

Sponzorovanej odkazy:

Kto na túto tému naráža prvýkrát, možno sa zasmeje. To, že niektoré luxusné kabelky majú investičnú hodnotu, je ale fakt. Ceny luxusného tovaru neustále rastú a kto si kúpil napríklad Chanel Flap Bag v roku 2010 za zhruba 2400 € má dnes kabelku dvojnásobnej hodnoty.

Ktoré kabelky sú dobrou investíciou?

Hoci rastú ceny napospol všetkého luxusného tovaru, len niektoré veci si svoju hodnotu zachovajú a máloktoré možno považovať za investíciu. Kľúčová je nadčasovosť a ikoničnosť kabelky. Vyššiu hodnotu majú každý rok kabelky zo stálej kolekcie, modely, ktoré sú pre danú luxusnú značku typické a ktoré sa budú po mnoho ďalších rokov vyrábať a teda aj predávať (s najväčšou pravdepodobnosťou) za čoraz vyššie ceny.

Príkladom takýchto kabeliek je Lady Dior od Diora, Flap Bag od Chanel, Speedy a Neverfull od Louis Vuitton, alebo – najlepšia investícia zo všetkých – Birkin od Hermés. Birkin je symbolom luxusu a na žiadateľnosti pridáva jej nedostupnosť. Birkin si len tak nekúpite a ten, kto má to šťastie, môže kabelku obratom za vyššiu cenu predať. Aspoň tak je to v zahraničí. Birkinky sú žiadané takmer po celom svete a záujemcovia sú za ne ochotní zaplatiť.

Louis Vuitton Speedy Monogram Canvas

Louis Vuitton Speedy Monogram Canvas

Dior Lady Dior

Dior Lady Dior

Akú kabelku vybrať

Či už je investícia vaším skutočným dôvodom kúpy luxusnej kabelky, alebo sa len snažíte ospravedlniť svoju rozmarnosť, vždy sa oplatí dobre si rozmyslieť, akú kabelku si z obchodu odnesiete. Pre neskorší predaj kabelky sa vždy hodí investovať do klasiky a do farieb, ktoré sa neomrzia a tiež sa neušpinia či nezafarbia. Nikdy nič nepokazíte čiernou, alebo s tmavými tlmenými odtieňmi. Materiály, ktoré nepodliehajú skaze, sú koža s povrchovou úpravou či plátno s povrchovou úpravou, pevné kože s textúrou, prípadne aj textilné materiály či nylon v tmavej farbe. Pozor si dajte na lakovanú kožu alebo brúsenú kožu.

Skladovanie kabelky

Pokiaľ čerstvo zakúpenú kabelku uložíte dobre vypchatú a v dust bagu na miesto, kde sa jej nebude nič dotýkať a nebude vystavená extrémnym teplotám, máte istotu, že aj po dvadsiatich rokoch bude ako nová. Ak plánujete kabelku nosiť, buďte opatrná ako pri nosení, ako aj skladovaní a prípadné zašpinenie okamžite odstraňujte.

Zdroj foto: Šárka Rychtářová

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Šárka Rychtářová. Článok nájdete v kategórii kabelky a tašky.