Live Sweaters: svetre, ktoré žijú

Live Sweaters: svetre, ktoré žijú

4. júna 2019, Live Sweaters, česká značka, merino vlna, svetre, Krásná Lípa

Sponzorovanej odkazy:

Live Sweaters, mladá česká značka prémiového oblečenia z merino vlny, získava stále väčšiu obľubu. Zákazníci oceňujú najmä kvalitu spracovania, praktickosť a originálny dizajn.

Svetre pletené v Krásné Lípě sú vhodné ako do spoločnosti, tak do prírody a ich prednosťou je, že sú antibakteriálne, nepohlcujú pach, odpudzujú prach a v zime dokážu zahriať, kým v lete ochladiť.

Zakladateľ značky, Michal Richter, výstižne popisuje hlavné benefity: „Merino vlna je prírodný funkčný materiál, ktorý tým, že dýcha, v zime hreje a v lete chladí. Ďalšie plus je, že nepohlcuje pachy, takže sa nemusí tak často prať. Napriek tomu aj po niekoľkých praniach vyzerá ako nový. Sveter z merino vlny si skrátka nekupujete na jednu sezónu, ale na niekoľko rokov. Jedná sa o vlnu, ktorú možno nosiť v lete aj v zime, a v tom je jej najväčšia výhoda. “

Dizajn a business casual

Momentálne pod značkou Live Sweaters môžete objaviť dva rady pánskych svetrov – Design a business casual. Dizajnové svetre s ilustráciami boli navrhnuté najmä pre kreatívnych ľudí – umelcov, hudobníkov, architektov. Pre tých, ktorí majú radi jedinečnosť a kvalitu a ocenia pridanú hodnotu dizajnu na svetri. Kolekcia Business casual je stvorená pre nosenie do kancelárie či na rokovania a nájdeme v nej vesty a svetre. Tie sú na prvý pohľad rozoznateľné vďaka farebnému lemu a sú ideálnou voľbou pre nosenie na košeli či pod sako.

Firma Live Sweaters sa taktiež chystá preniknúť aj na dámsky trh a návrhy na dámske business svetríky už vznikajú. Avšak už teraz sa medzi zákazníkmi nájdu aj ženy: „Máme skúsenosť, že dámy si radi kúpia aj pánsky dizajnový sveter, ktorý nosia ako“ oversize ", dodáva Richter. Zaujímavou alternatívou môže byť aj možnosť nechať si ušiť sveter na mieru.

Originálny dizajn

Za prvotnou myšlienkou vždy stojí nejaký príbeh, alebo motív, ktorý sa Michal s pomocou ilustrátora snaží preniesť na sveter. Ilustrátor musí vytvoriť digitálnu bitmapovú grafiku. Celý obrázok je bitmapa, ktorá má rozlíšenie v niekoľkých bodoch (cca 400 až 600 bodov). Tu potom strieda len dve farby. Grafika na svetri je vždy prispôsobená aj veľkosti svetra. Na jednotlivých sériách spolupracuje s nadanými českými dizajnérmi.

Golf

Výborné vlastnosti odevov z merino vlny sa skvele hodia pre náročných, a tak vznikla golfová kolekcia, resp. úplne nová česká golfová značka TMG, za ktorou okrem Michala Richtera stojí Tomáš Pospíšil. Ten je vášnivý golfista, návrhár a krajčír. Obe značky vyrábajú svetre, vesty a polo tričká zo 100% merino vlny extra fine.

„Na tohtoročnú golfovú sezónu sme pripravili kolekciu exkluzívnych pletených viest a svetrov a zákazníci sa môžu tešiť aj na nové produkty, ktoré uvedieme na trh v lete,“ dodáva Richter nadšene.

Príbeh značky

Všetko začalo na dovolenke v Amerike. V jednom obchodíku v San Franciscu si Michal Richter kúpil farebný sveter, ktorý ho oslovil na prvý pohľad. Po návrate do Prahy vzbudzoval vysokú pozornosť u kamarátov aj cudzích ľudí. Tak začal pozerať po obdobnom štýle. V českých obchodoch sa ale nedalo nič podobné zohnať. To ho priviedlo prvýkrát na myšlienku vyrobiť si taký sveter sám. A tak pokračoval prvými pokusmi a mesiacoch hľadania kvalitného materiálu. Výsledkom je česká ojedinelá značka Live Sweaters, za ktorou stojí práve Michal Richter.

Čo je to merino?

Ovčia vlna Merino pochádza z horských oviec pôvodne žijúcich v Španielsku. Tie sa odtiaľ postupne rozšírili do celého sveta. Merino ovce žijú v extrémnych teplotných podmienkach a ich rúno sa im výborne prispôsobilo. V súčasnosti sa najčastejšie chovajú v Austrálii a na Novom Zélande. Musia znášať veľkú zimu cez noc a veľké teplo cez deň (-20° C až +35° C), ku všetkému sú mnohokrát vystavené vlhkému prostrediu. Vlna však aj cez to dokáže udržať ovce stále v rovnakej teplote.

„To znamená, že vlnené vlákno reaguje na telesnú teplotu a v zime dokáže zahriať, kým v lete chladiť. Vďaka tomu spĺňa najvyššie nároky na funkčnosť ", hovorí Michal Richter. Jednotlivé vlákna vlny sú veľmi tenké. Hrúbka sa meria v mikrometroch a podľa priemeru sa delia na vlnu hrubú, strednú, fine, extra fine a ultra fine. “My pre svoje svetre používame vlnu triedy extra fine", dodáva mladý podnikateľ.

Stála elasticita vlákna umožní komfortný pohyb a sveter zároveň nemá tendenciu sa vyťahovať. Vyzerá dlho rovnako a neopotrebováva sa. Oblečenie z merino vlny je vysoko hydrofilné (má vysokú absorpčnú schopnosť), je schopné odvádzať pot od tela tak, že nepocítite studenú vlhkosť. Ďalším dôležitým faktorom je antibakteriálna a antialergická schopnosť vlny. Vlákna majú tendenciu nepohlcovať pachy a prirodzene odpudzujú prach a nečistoty.

Vlna sa netaví ani nehorí a poskytuje vysokú ochranu proti UV žiareniu. Ku všetkému je tento jemný materiál veľmi príjemný na telo, takže sa zákazník nemusí báť, že by ho niečo „hrýzlo“. Veľmi ľahká je aj údržba týchto svetrov. Môžu sa prať v práčke na 30° na vlnený program (maximálne 500 otáčok). Produkcia Merino vlny je šetrná k životnému prostrediu, je biologicky rozložiteľná a pochádza z obnoviteľných zdrojov.

Zdroj foto: Live Sweaters

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, módni návrhári, pánske oblečenie a značky a značkové oblečenie.