Objavte čaro vintage kabeliek Chanel

Objavte čaro vintage kabeliek Chanel

28. mája 2019, kabelky, dámske kabelky, módne doplnky, vintage kabelky

Sponzorovanej odkazy:

Ak sa zaujímate o luxusné kabelky, iste vám neuniklo, ako nadobúdajú na obľube vintage kúsky, ktoré už niečo zažili a vyžarujú zvláštne kúzlo. Obzvlášť zaujímavým prípadom sú potom vintage kabelky Chanel, ktoré sú samy o sebe symbolom luxusu a ich osobný príbeh z nich robí úplný unikát.

Chanel Vintage Medallion

Chanel Vintage Medallion

Chanel Vintage Chocolate Flap

Chanel Vintage Chocolate Flap

Nová vs. Vinatge

Nové kabelky sú krásne, dokonalé. Perfektne držia tvar, hardware sa leskne, všetko vyzerá ako z fotky v časopise. Postupne ale kabelkám, rovnako ako ľuďom, pribúdajú vrásky, drobné škrabance. Koža už nie je tak vypnutá a bezchybná, používaním všetkých materiálov mäknú a začínajú na nich byť viditeľné roky. Za pár sezón sa úplne zmenia aj trendy a príde čas poobzerať sa po niečom novom.

Pritom niečo úplne nové môže priniesť práve vintage Chanelka. Chanel sa ako jedna z mála značiek stále drží svojich ikon a oproti iným luxusným značkám ponúka predovšetkým nadčasovosť. Kabelka stará 20 rokov vyzerá veľmi podobne, ako tá z najnovšej kolekcie. Chanel neprodukuje nové dizajny ako na bežiacom páse, napriek tomu, alebo možno práve preto, sa vintage kúsky tejto značky tešia obzvlášť veľkej obľube. Hoci by ste im vek často nehádali, vďaka ich veku už rovnakú kabelku na niekom inom takmer určite neuvidíte. A na rozdiel od tých nových, ktoré by ste od seba nerozoznali, rovnaký model kabelky bude po rokoch vždy úplne jedinečný.

Chanel Vintage Medium Flap Bag

Chanel Vintage Medium Flap Bag

Ako je to s cenou?

Cena luxusných kabeliek neustále rastie. Medziročný nárast ceny síce nie je tak dramatický, ako tomu bolo napríklad 5 rokov späť, napriek tomu môže byť investícia do luxusnej kabelky šikovným spôsobom zhodnotenia peňazí. Vintage kabelku si s najväčšou pravdepodobnosťou kúpite za vyššiu cenu, než koľko pôvodne stála, oproti cenám aktuálnym by sa však malo stále jednať o príjemné ušetrenie. Ak navyše nákup dobre premyslíte a počkáte na ten správny kúsok, môžete mať istotu, že kabelku za rovnakú cenu tiež za niekoľko rokov predáte.

Či už budete brať vintage kabelku Chanel, ako investíciu, ktorú si nejakú dobu budete užívať, alebo pre vás bude splneným snom a spoločníkom na celý život, pripravte si niekoľko stoviek eur. O tom, ako najlepšie vybrať kabelku Chanel sa dozviete onedlho v ďalšom článku.

Foto: Šárka Rychtářová / IG: pre_l.oved

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Šárka Rychtářová. Článok nájdete v kategórii kabelky a tašky a značky a značkové oblečenie.