Levi´s oslavuje 145. narodeniny džínsov 501!

Levi´s oslavuje 145. narodeniny džínsov 501!

19. mája 2019, Levis, narodeniny, 145. narodeniny, Levis 501 Original, Levis 501 Skinny, Levi's Authorized Vintage

Sponzorovanej odkazy:

Najkultovejšie, najznámejšie, najpredávanejšie, najvyhľadávanejšie, najobľúbenejšie … vo všetkých oblastiach života … to sú džínsy LEVI'S 501.

V roku 1847 prišiel Levi Strauss do USA a keď sa v roku 1853 objavili správy o kalifornskej zlatej horúčke, vyšiel v ústrety svojmu osudu a presťahoval sa do San Franciska. Založil tu koloniál a v roku 1873 vytvoril jeden z najznámejších odevov na svete – džínsy 501. Zrodili sa ešte pred vynálezom zipsu a rázporok na gombíky zostáva ich kľúčovým charakteristickým znakom a ukazuje perfektné spojenie funkcie a štýlu.

Módna ikona a symbol mnohých

Každé džínsy 501, od svojho vzniku ako funkčného pracovného odevu až po ich dnešný status módnej ikony, rozprávajú príbeh. Predstavujú symbol, ktorý si zvolili ako niektoré z najvýraznejších osobností popkultúry – rebelský James Dean alebo ikonická Marilyn Monroe, tak aj milovníci retro štýlu. Dnes sú päťstojednotky nenahraditeľným kúskom pánskych aj dámskych šatníkov po celom svete a pre mnohých dokonca každodennou uniformou.

Tento rok s Hailey Bieber

Každý rok 20. mája oslavuje Levi's narodeniny prvých džínsov – 501 Day. Tento rok už majú 146 rokov! A tento rok budú oslavovať s Hailey Bieber, jednou z najautentic­kejších a najobdivovanejších báb sveta módy.

"Myslím, že päťstojednotky sú asi najkultovejší kúsok, aký vôbec existuje. Stále si pamätám svoje prvé. Od tej doby je to môj najobľúbenejší džínsový strih, "hovorí Hailey.

K oslavám si personalizovali päťstojednotky podľa svojho, a to všetky typy, od 501 Original cez 501 Skinny až po Levi's Authorized Vintage. Napríklad na šortky pre letnú festivalovú sezónu využila neónové efekty aj na kultovej zadnej etikete.

Môžete sa inšpirovať a pridať sa k Hailey, nech už ste kdekoľvek. Svoje päťstojednotky si môžete nechať prispôsobiť v niektorom z Levi's Tailor Shopov, ktoré nájdete po celom svete.

Zdroj foto: Meritocracy / Karla a Matthew Welch

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a značky a značkové oblečenie.