Nová kolekcia šperkov Cartier: dokonalá geometria s neskrotnou energiou

Nová kolekcia šperkov Cartier: dokonalá geometria s neskrotnou energiou

18. mája 2019, Cartier, Clash de Cartier, kolekcia šperkov, Kaya Scodelario

Sponzorovanej odkazy:

Nová kolekcia šperkov Clash de Cartier vyzýva klasické formy aj estetické dedičstvo domu Cartier a balansuje na hranici medzi čistým dizajnom a výraznými tvarmi plnými energie. Kombinácia cvokov, korálok a tzv. Clou de Paris – zlatých hranatých štvorcov s pyramídovým efektom – spoločne vytvárajú jedinečný tvar, ktorý sa stáva novou pilotnou kolekciou Cartier.

Šperky sú jasné, ostro definované s architektonickou líniou, majú v sebe pohyb, ktorý kontrastuje s doterajšími ikonami Cartier ako Juste un Clou, Love alebo Trinity a ich hladkými, zaoblenými kontúrami. Revolučný dizajn, ktorý posúva hranice štýlu, kolekcia nemá o nič menšie ambície než sa so svojím odvážnym mixom aristokratických prvkov stať novou ikonou Cartier.

Clash de Cartier

Šperky Clash de Cartier sú plné objemu a svojimi veľkorysými detailmi sa vymykajú pravidlám aj zaužívaným konvenciám. Jeden dizajn, dve rôzne tváre – ako napovedá názov, kolekcia je stretom kontrastov. Na pohľad ostré tvary sú jemné na dotyk a jasná geometria je vyvážená ženskosťou. Technický dizajn podčiarkujú pohyblivé časti zasadené v pevnom kruhu.

Tento drobný pohyb priťahuje svetlo a zjemňuje kontúry zlata, kontrastujúce s ostrou štruktúrou šperkov. Clash de Cartier v sebe ukrýva vrodený zmysel k proporciám, ktoré čerpá z čistého štýlu Cartier. Prepojením objemu, výrazného reliéfu, kruhovitých a štvorcových tvarov kolekcia vzdáva hold záľube domu Cartier v geometrii, ktorá siaha do tridsiatych rokov 20. storočia.

Komplexný remeselný um

Za čistými líniami a rovnomernými rozostupmi medzi jednotlivými komponentmi sa ukrýva veľmi zložitá a komplexná remeselná práca. Spojiť špicaté cvoky tak, aby zostali pohyblivé, vyžadovalo špeciálny kĺbový mechanizmus, ktorý bol kompletne vyvinutý v šperkárskych dielňach Cartier. Každý zlatý element je samostatne leštený a montovaný.

Šperky Clash de Cartier sú kalibrované tak, aby magnetizovali a držali cvoky na mieste. Klenuté hrany zlatých štvorcov Clou de Paris sa dokončujú leštením, ktoré prebieha v niekoľkých krokoch. Sofistikovaný rukopis Cartier sa odráža, ako je pre značku typické, aj vo vnútornej časti šperkov, ktorá bežne zostáva oku skrytá. Každý prsteň, náramok, náhrdelník či náušnice majú zospodu jemné vrúbkovanie pre pohodlné nosenie.

Unisex kolekcia

Unisexová kolekcia Clash de Cartier je vyrobená z 18 karátového ružového zlata v tenšom či hrubšom variante, s diamantmi alebo bez. Modely XL v limitovanej edícii zo žltého zlata dopĺňa žiarivo oranžový koral. Prstene a náramky môžu byť rôzne kombinované a vrstvené na seba.

Kayka Scodelario je tvárou kolekcie Clash de Cartier

Vo svojej kampani k novej kolekcii šperkov Clash de Cartier značka predstavuje Kayu Scodelario ako ženu dvoch tvárí. Anglicko-brazílska herečka, ktorú bude v najbližšej dobe možné vidieť vo filmoch Extremely Wicked alebo Shockingly Evil and Vile, sa objavuje aj v krátkom filme Clash de Cartier režiséra Gordona Von Steinera. Kaya v ňom dokonale zachytáva ducha kolekcie, balancujúceho medzi klasickou eleganciou a extravagantným dizajnom.

"Kaya nás uchvátila tým, ako sa v nej miešajú dve rozdielne kultúry: Latino-američanka vychovaná v Anglicku. Dve tváre tej rovnakej energie, dokonale vyváženej v kreatívnom súboji medzi vážnym a svojráznym. Rovnako ako kolekcia Clash de Cartier, aj ona prepája aristokratickú eleganciu s istou hravosťou, "hovorí Arnaud Carrez, International Marketing and Communications Director at Cartier International.

Film Clash de Cartier s Kayo Scodelario

Zdroj foto: Catier

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii šperky a hodinky.