Swarowski a ich kolekcie Waterschool: dôležitosť ochrany svetových zdrojov vody

Swarowski a ich kolekcie Waterschool: dôležitosť ochrany svetových zdrojov vody

12. apríla 2019, Atelier Swarovski, kolekcia Waterschool, šperky, voda, zdroj vody, charita, Fairtrade

Sponzorovanej odkazy:

Atelier Swarovski predstavuje svoju najnovšiu charitatívnu kolekciu, ktorá je inšpirovaná vodou. Kolekcia bola uvedená pri príležitosti svetového dňa vody, ktorý pripadá na 22. marca. Výťažok z jej predaja poputuje na ochranu vodných zdrojov a na financovanie programu Swarovski Waterschool.

Súčasťou kolekcie Atelier Swarovski Waterschool je krištáľový prívesok v tvare mušle. Krútený prívesok pochádza z kolekcie krištáľov navrhnutých slávnou filmárkou a ochrankyňou životného prostredia Céline Cousteau. Prívesok je k dispozícii v dvoch veľkostiach a piatich farebných variantoch. Časť predajnej ceny každého produktu poputuje v prospech programu Swarovski Waterschool.

Swarovski Waterschool

Patrí ku kľúčovým komunitným investičným programom spoločnosti Swarovski, ktorý bol založený v roku 2000 s cieľom ochraňovať jeden z najcennejších svetových zdrojov: vodu. Prostredníctvom tohto programu sa spoločnosti Swarovski podarilo osloviť viac ako pol milióna mladých ľudí zo 7 svetových krajín a poučiť ich o dôležitosti čistej vody: o tom, ako s ňou hospodáriť, ako ju využívať a chrániť.

Projekt Swarovski Waterschool takisto všetkých vyzýva k tomu, aby vodu chránili, a to prostredníctvom jednoduchých nástrojov s názvami Care About Water (Staraj sa o vodu), Stop Plastic Pollution (Zastav znečisťovanie plastmi) a Protect Your Health (Chráň svoje zdravie). Viac o nich nájdete na Swarovskiwater­school.com.

Kľúčový zdroj: voda

Voda je pre spoločnosť Swarovski jedným z kľúčových zdrojov už od roku 1895, kedy sa jej zakladateľ Daniel Swarovski usadil v rakúskych Alpách. Toto konkrétne miesto si vybral práve kvôli hojnosti vody, ktorá bola pre výrobu krištáľu nevyhnutná.

Swarovski tu aj po viac ako 120 rokoch stále vyrába svoj krištáľ a dobre si uvedomuje, že voda je zdrojom celého života na našej planéte. Prostredníctvom novej kolekcie sa ** Atelier Swarovski ** snaží inšpirovať k ochrane vodných zdrojov aj nastupujúcej generácie.

Kolekcia Atelier Swarovski Waterschool je v predaji od 22. marca vo vybraných butikoch a online na swarovskiwater­school.com. V Českej republike ju môžete kúpiť v butikoch Swarovski Celetná a Malé Námestie.

O ateliéri Swarovski

Atelier Swarovski ponúka moderné šperky, doplnky a dekoračné predmety pre domácnosť. Atelier založila Nadja Swarovski v roku 2007. Dvakrát ročne značka prezentuje špeciálne sezónne kolekcie šperkov a doplnkov. V apríli 2016 bola v rámci Milan Design Week predstavená kolekcia funkčných a dekoratívnych predmetov pre domácnosť. Značka sa sústredí na udržateľný luxus. V roku 2017 predstavila prvú šperkársku kolekciu vyrobenú z umelo vytvorených diamantov. V rovnakom roku sa stala certifikovaným členom Responsible Jewellery Council.

V roku 2019 oznámil Atelier Swarovski partnerstvo s organizáciou Fairtrade. V rámci nej spolupracuje s partnerskou baňou v Peru, a tak je pre všetky budúce kolekcie zaistený zdroj zodpovedne vyťaženého zlata. Atelier Swarovski spolupracoval na sezónnych kolekciách so slávnymi osobnosťami, ako je Jean Paul Gaultier, Viktor & Rolf, Jason Wu, Christopher Kane, Maison Margiela a Mary Katrantzou v oblasti šperkárstva, a Zaha Hadid, Daniel Libeskind a Ron Arad v oblasti dekoračných predmetov.

Zdroj foto: Swarovski

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii módni návrhári a šperky a hodinky.