Funkčný módny doplnok pero Montblanc: kolekcia inšpirovaná Malým princom

Funkčný módny doplnok pero Montblanc: kolekcia inšpirovaná Malým princom

7. apríla 2019, luxusné kolekcie pier, perá Montblanc, kolekcia inšpirovaná Malým princom

Sponzorovanej odkazy:

Najnovšie modely v kolekcii ikonických písacích nástrojov Montblanc Meisterstück vzdávajú hold jednému z najčítanejších diel svetovej literatúry a zdôrazňujú význam mentorstva a učenie sa jeden od druhého.

Nová špeciálna edícia Meisterstück Le Petit Prince, inšpirovaná knihou Malého princa spisovateľa Antoina de Saint-Exupéryho, zdôrazňuje vieru značky Montblanc v dar písania. Dar, ktorý je odovzdávaný z generácie na generáciu s rovnako pozitívnym posolstvom ako nápady, sny a myšlienky, ktoré so sebou Malý princ nesie už viac ako 70 rokov. Kým prvý rad kolekcie s názvom Malý princ, predstavený v roku 2018, čerpal inšpiráciu z postavy líšky, ktorá malého princa učí dôležitosti medziľudských vzťahov a priateľstva, Montblanc Meisterstück Le Petit Prince 2019 sa zameriava na postavu pilota a jeho vzťahu s malým princom.

Rozprávač príbehu

Letec (rozprávač príbehu), ktorý havaroval v saharskej púšti, kde sa s chlapcom stretáva, v príbehu symbolizuje dôležitosť mentorstva a poznávanie života pomocou odovzdávania svojich skúseností, hodnôt a poznatkov. Počas náhodného a podivuhodného stretnutia s malým princom, ktorý rovnako ako on spadol z neba, pilot začína skrze zdieľania svojich skúseností s malým chlapcom a prijatím detského pohľadu na svet lepšie chápať svoje vlastné miesto na zemi.

Kreatívny riaditeľ značky Montblanc, Zaim Kamal o novej edícii hovorí: „Po postave líšky s jej jedinečným pohľadom na vytvorenie puta nám táto kolekcia pripomína, že by sme nikdy nemali zabudnúť na unikátne nazeranie na svet, ktoré sme mali ako deti. Je to veľmi dôležité posolstvo v dnešnom rýchlom a dátami presýtenom životnom štýle. Je vždy lepšie vidieť to, čo môže byť ako racionalizovať to, čo nie je. “

Le Petit Prince Precious Resin Le Grand a Classique

Viečko a telo pri modeloch Meisterstück Le Petit Prince Precious Resin Le Grand a Meisterstück Le Petit Prince Precious Resin Classique sú vyrobené z ušľachtilej hnedej živice v kombinácii so striebornými doplnkami pokovovanými platinou. Symbolická postava príbehu, baránok, ktorého pilot nakreslil pre malého princa, je vygravírovaný na ručne vyrábanom hrote zo 14 karátového zlata.

V kontraste s hnedým živicovým telom modelu Meisterstück Le Petit Prince Doué Classique je viečko pokovované platinou, zdobené rytinou v podobe púštnych dún a pilotované lietadlo. 18 karátový zlatý hrot vo farbe champagne je dekorovaný delikátnym gravírovaním baránka. Evokujúcu letcovu koženú helmu, model Meisterstück Le Petit Prince Solitaire Doué Le Grand Edition prepája hnedé veko z kvalitnej kože s embosovaným púštnym motívom a telo pokovované platinou s vyrytými dunami a postavou malého princa. Klip každého pera z kolekcie je ozdobený lakovanou zlatou hviezdou  – pripomienkou pre letcov, že počujú smiech malého princa kedykoľvek sa pozrú na hviezdy nad hlavou, v ktorých bude jeho smiech navždy zvoniť.

Zachytávajúce pozvanie autora knihy pre všetkých dospelých, aby si spomenuli na detstvo, na vrchnej časti viečka každého kusa z kolekcie sú vyryté jednoduché, avšak veľmi hlboké slová: „Toutes les grandes personnes ont d'abord été des enfants. Mais peu d'entre elles s'en souviennent "-“ Všetci dospelí boli deťmi, ale málokto si na to pamätá. "

Rad doplnkov

K umocneniu zážitku z písania Montblanc predstavuje luxusný rad doplnkov ku kolekcii ako je zápisník v hnedej koži so zlato embosovanými kresbami z knihy, alebo nový hnedý atrament inšpirovaný hnedou farbou leteckej čiapky, alebo náplne do písacích nástrojov v ilustrovaných škatuľkách. Tiež dostať luxusné manžetové gombíky.

Svojimi kúzelnými slovami a jemnými kresbami, ktoré si v priebehu rokov získali srdcia miliónov čitateľov po celom svete, Malý princ dokladá silu umenia písaného slova. Kolekcia Meisterstück Le Petit Prince oslavuje silu predstavivosti a zdôrazňuje význam odovzdávania nápadov a hodnôt tým, ktoré máme radi. Ikonické pero Meisterstück opäť dokladá svoj štatút osobného pokladu, ktorý sa odovzdáva z generácie na generáciu spoločne s myšlienkami a spomienkami, ktoré so sebou každý písací nástroj nesie.

Unikátne kúsky dostanete v Butiku Montblanc, Parížska 98/17, Praha 1.

Zdroj foto: Monblanc

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii doplnky a ostatné.