Jóga pre život: s Nike hračka!

Jóga pre život: s Nike hračka!

19. marca 2019, Nike, Nike Yoga, jóga, športové oblečenie, oblečenie na šport

Sponzorovanej odkazy:

Jóga patrí k najväčším hitom poslednej doby a fotografie v najrôznejších jogových pozíciách plnia instagram každú sekundu. Ak ste aj vy podľahli zdravému životnému štýlu a stojky, alebo Savasana sú vaším každodenným chlebom, potom si nenechajte ujsť najnovší hit značky Nike. Tá totiž predstavuje kolekciu Nike Yoga, svoj vôbec prvý rad oblečenia určeného špeciálne pre tento druh športu. Jednotlivé kúsky sa pýšia tým, že vám umožnia ľahký pohyb aj podporu a cvičenie vás v nich bude baviť ešte o niečo viac.

Jóga pre všetkých

Jóga je šport pre každého a venujú sa jej napríklad tiež profesionálny atléti, ktorým pomáha k tomu byť ešte lepší vo svojom „hlavnom“ športe. Alana Beard, profesionálna basketbalistka, si vďaka nej zlepšuje pohyblivosť bedier a pružnosť, kulturistovi Dennisovi Hartmannovi pomáha trénovať mobilitu ramien a stabilitu. Rovnako tak pomáha aj paralympijskému atlétovi Scoutu Bassett: „Niektoré pozície v jóge sú veľmi podobné pozíciám, v ktorých je potrebné dopadnúť pri skoku – nohy rovno, ruky vypnuté, stehná takmer sa dotýkajúce hrudi. Mať takúto flexibilitu je fantastické. A verím, že veľa ľudí myslí, že beh je len a len o nohách a rukách, ale je naozaj dôležité zapojiť stred tela a mať dobrú mechaniku. Je toľko vecí, ktoré sú zásadné v jóge a premietajú sa aj do šprintu. “

Trénujte s aplikáciou

Práve univerzálnosť a veľká šírka pozitívnych vplyvov viedla značku Nike k tomu, aby začala športovcom pomáhať výhody jógy viac spoznať. Spolu s novou kolekciou oblečenia pre mužov aj ženy tak táto športová ikona prináša tiež aplikáciu Nike Training Club, kde môžeme objaviť nové workouty a cvičenie podľa toho, na aký cieľ sa chcete zamerať. Jóga vám totiž môže pomôcť nájsť vnútorný pokoj, zlepšiť koordináciu, prietok krvi, flexibilitu a v neposlednom rade urýchľuje dobu zotavenia tela.

Foto: Nike

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii značky a značkové oblečenie.