Ďalší ročník MINT: Brno Fashion Market

Ďalší ročník MINT: Brno Fashion Market

9. marca 2019, 35 ročník MINT: Brno Fashion Market, šperky, móda, módne doplnky, bytové doplnky

Sponzorovanej odkazy:

Milovníci krásnych vecí, dizajnu, českých produktov a skvelej atmosféry už rušia všetky plány na sobotu 16. marca 2019. Namiesto toho totiž vyrazia na tretie a štvrté poschodie Tržnice Brno na Kapustovom trhu, aby si tam užili ďalší ročník MINT: Brno Fashion Marketu.

Dve poschodia naplnené osemdesiatimi stánkami s oblečením, doplnkami, šperkami, dizajnovými kúskami aj dobrotami lákajú návštevníkov už po tridsiaty piaty krát. Medzi miestnymi predajcami aj zástupmi zákazníkov sa festival stáva pomaly legendou. „MINT: Fashion Market je známy už dlhú dobu, pretože som Brňačka a to je to niečo ako fenomén,“ podelila sa Míša, návrhárka minerálnych a pletených šperkov pod značkou Miska.

Na trhoch je unikátna uvoľnená atmosféra, kde sa cíti dobre manažérka, mamička s malými deťmi aj partia stredoškolákov. "Návštevníci u nás nájdu predovšetkým lokálne produkty od českých návrhárov. Majú príležitosť podporiť niektoré z neziskových organizácií, s ktorými spolupracujeme. Stať sa súčasťou sveta, kde myslíme na ostatných a na to, ako bude planéta vyzerať aj za sto rokov. A pri tom si to parádne užiť a domov si odniesť kúsky, ktoré si inde nezaobstaráte, "priblížil riaditeľ festivalu Zbyněk Hanko. Stačí len vyraziť.

Niekedy sa z nadšených návštevníkov môžu časom stať aj sami predajcovia. Ako napríklad výrobcovia látkových obrúskov pod značkou Prostůl. "Sme pravidelnými návštevníkmi MINT: Fashion Marketu. Potom čo sme spustili náš e-shop, bolo len otázkou času, kedy sa prihlásime. Dva roky sme sa rozhliadali na trhu a teraz prišiel čas sa ukázať, "uviedla za tím Tereza Kostelanská. So značkou Prostůl chcú odnaučiť ľudí používať papierové obrúsky a ukázať im krásu tých látkových. Ponúka vlastný dizajn a ručnú prácu krajčírok.

O plný stôl sa postarajú aj Chutě z Chotě. Od ich stánku si zákazníci odnesú niečo dobré pod zub. „Môžu sa tešiť na overený a obľúbený sortiment pálivých i nepálivých omáčok, salsy a dipov a tiež datľových tyčiniek,“ povedal Jiří Protivínský.

MINT: Brno Fashion Market 35

  • 16. 3. 2019
  • Tržnica Brno, Kapustový trh 14
  • 11:00 – 18:00
  • Vstup je tradične bezbariérový a zadarmo.

Program, zoznam predajcov aj ďalšie informácie nájdete na Mintmarket.cz a na Facebooku .

Zdroj foto: MintMarket.cz

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, doplnky, módni návrhári a šperky a hodinky.