Lokálna móda na Fashion Stars Night

Lokálna móda na Fashion Stars Night

7. marca 2019, Fashion Stars Night, fashion Arena Prague Outlet, módna prehliadka, návrhári a značky

Sponzorovanej odkazy:

V piatok 8. marca 2019 sa bude konať v priestore Pražskej križovatky 14. ročník projektu Fashion Stars Night. Večer zasvätený českej a slovenskej móde a kvalitnému dizajnu ponúkne hneď štvoricu talentovaných tvorcov a ich jedinečné kolekcie.

Unikátny projekt Fashion Stars Night podporuje českých a slovenských módnych dizajnérov a značky. Počas jedného inšpiratívneho večera prezentuje vybrané tváre, ktoré majú dizajnérsky a obchodný potenciál zahýbať lokálnu aj medzinárodnú scénu. "Cieľom Fashion Stars Night je predstaviť dynamické a kreatívne tváre a prepojiť ich s ľuďmi, ktorí sa o lokálnu módu zaujímajú. Chceme byť dôležitým mostom medzi oboma svetmi – dizajnérmi a reálnymi zákazníkmi, bez ktorých sa úspešný biznis skrátka budovať nedá, "vysvetľuje Janina Šlemínová, CEO agentúry Stars Events, ktorá je autorkou celého projektu.

Partnerom večera sa už po štvrtý raz stane jedno z najväčších outletových centier v ČR Fashion Arena Prague Outlet. "Spoluprácu sme tento rok opäť s nadšením prijali. Radi podporujeme českú či slovenskú prémiovú módu, ktorá vyniká tým najvyšším remeselným spracovaním, originálnym dizajnom a jedinečným rukopisom. Z vlastnej skúsenosti vieme, aká náročná disciplína je nájsť verného a spokojného zákazníka, "uvádza Lenka Čapková, riaditeľka Fashion Arena Prague Outlet.

Prehliadka Fashion Stars Night (predtým známa ako Shooting Fashion Stars) existuje od roku 2003. Počas tejto doby už diváci mohli obdivovať viac ako 50 ojedinelých kolekcií. Tento rok pribudnú ďalšie. Konkrétne to bude tvorba štyroch dizajnérov – Kataríny Filan Holáskovej, Lenky Mulabegovič, Lenky Štěpánkovej a Richarda Rozbory.

Katarína Filan Holásková

Katarína Filan Holásková

Katarína Filan Holásková so značkou MUSA

Svoj dizajnérsky talent počas módnej šou ukáže Slovenka Katarína Filan Holásková, ktorá tvorí pod značkou MUSA. Rafinované strihy, kvalitné materiály, zmysel pre detail a nadčasovosť. To sú hlavné charakteristické atribúty, ktoré sa nachádzajú v jej kolekciách. Odevy vznikajú v obmedzených sériách v bratislavskom ateliéri a pýšia sa precízne ručnou výrobou. Oceňovaný je tiež autorský dizajn oslovujúci ako slovenskú, tak i medzinárodnú klientelu. Na Fashion Stars Night si Katarína prichystala prierez tvorbou doplnenú o aktuálnu kolekciu jar / leto 2019.

Lenka Mulabegovič

Lenka Mulabegovič

Lenka Mulabegovič a značka Mi fashion label

Druhou dizajnérkou večera sa stane Lenka Mulabegovič, ktorú môžete poznať pod značkou Mi fashion label. Tá existuje už 5 rokov. Od začiatku stavia na malosériovú produkciu, prelínanie prvkov vysokého krajčírstva a experimentálneho prístupu spracovania. Lenka sa vo svojej tvorbe snaží hľadať nové krajčírske princípy a detaily, prepájať klasické a športové prvky. Na prvý pohľad sú kolekcie riešené silne graficky, kontrastujú vo farbách i tvarosloviach. Značka sa inšpiruje umením, grafikou, umelcami, architektúrou, globálnym street štýlom a športom. Výroba limitovaných kolekcií dbá na ekológiu, etiku a recykláciu. Aktuálne môžete vidieť novú kolekciu „NEO POP“, ktorá žiari farbami a pracuje s obojstranným materiálom.

Lenka Štěpánková

Lenka Štěpánková

Lenka Štěpánková a jej značka „jsem“

Fashion Stars Night obohatí aj značka „jsem“, ktorú v roku 2012 založila dizajnérka Lenka Štěpánková. „Jsem“ kolekcie sa nesú v znamení ženskosti, originality a elegancie so zakódovanou jednoduchosťou, ktorá vzniká vďaka sofistikovaným detailom. Lenka pracuje len s kvalitnými materiálmi ako hodváb, bavlna, koža a zakladá si na ich dokonalom spracovaní. Značka „jsem“ je originálna, rovnako ako akákoľvek ženská osobnosť. Snaží sa vyzdvihnúť ženskú podstatu, rešpektuje ju a nemení.

Richard Rozbora, foto: Richard Rozbora

Richard Rozbora, foto: Richard Rozbora

Richard Rozbora s módou značky Rozbora Couture

Zástupcom mužského pohlavia sa počas prehliadky stane designer Richard Rozbora, úspešný a medzinárodne uznávaný profesionál v módnom biznise. Móda značky ROZBORA COUTURE je exkluzívna, jemne zmyselná, sexy, originálna, veľmi ženská a nezávislá. Richard v kolekciách používa kvalitné materiály a vytvára inovatívne originálne úplety zo 100% merino vlny. V tvorbe preferuje prirodzenú krásu, kultivovanosť, nenápadný luxus a komfort v jedinečnom prevedení. Za svoju prácu už dostal niekoľko medzinárodných ocenení, aktuálnou poctou je členstvo v britskej Kráľovskej spoločnosti umení – RSA.

Viac o Fashion Stars Night na Fashionstarsnig­ht.com .

Zdroj foto: fashionstarsnig­ht.com, Richard Rozbora

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a módni návrhári.