Módne značky z Talianska

Módne značky z Talianska

28. mája 2011, Taliansko, talianskej značky, talianski návrhári, módny návrhári, Dolce & Gabbana, Armani, Gucci, Versace

Sponzorovanej odkazy:

Gurmánom sa v súvislosti s Talianskom vybaví ich pestrá a chutná kuchyňa, milovníkom áut zase vyvstanú v mysli nádherní, luxusní a rýchli štvorkolesoví miláčikovia, ale ak je vašim koníčkom móda, predstavuje pre vás Taliansko predovšetkým krajinu plnú svetoznámych návrhárov a ich značiek. Mená ako Giorgio Armani, Dolce & Gabbana, Gucci alebo Prada zaiste počuli aj tí, ktorým móda inak veľa nehovorí. Mesto Miláno sa stalo doslova módnou Mekkou, kde sa dvakrát ročne koná prehliadka výtvorov tých najlepších návrhárov. Na milánsky týždeň módy sa ale dostanú iba vyvolení, my ostatní musíme čakať, až sa fotografie modelov dostanú na internet alebo do časopisov.

Taliani sa s láskou k móde už asi rodia. Veľmi dbajú na to, čo na seba oblečú a podľa výzoru posudzujú i ostatných, aspoň sa to o nich hovorí. A možno práve preto má táto krajina na svedomí zrod módnych značiek, ktoré patria k tým najlepším na svete. Talianske oblečenie sľubuje luxus, nevšednosť a Talianom tak vlastný chic štýl. Poďme sa spoločne zoznámiť s menami, ktorá už po dlhé roky tvoria módu a ich výtvory sú hotovými umeleckými dielami.

Umelec s tragickým koncom

Nie vždy majú módni návrhári šťastný osud. Typickým príkladom je Gianni Versace, muž, ktorý sa netajil tým, že je gay a mnohí tvrdia, že aj to mu v kariére jedného z najúspešnejších návrhárov všetkých čias pomohlo. Dokázal totiž vdýchnuť erotickosť všetkým modelom, ktoré vytvoril, vrátane tých pánskych. Gianni Versace bol uznávaný, jeho modely nosili najslávnejšie hollywoodske hviezdy a módne impérium mu zarábalo milióny. V roku 1994 ale prišiel tvrdý pád – lekári u neho diagnostikovali rakovinu. Napriek tomu sa vrátil k svojej práci a navrhoval ďalej. Jeho životnú púť, plnú nezabudnuteľných módnych prehliadok a kreácií ale ukončil roku 1997 dvoma strelami do hlavy Andrew Cunanan. Čo ho viedlo k tomu ukradnúť svetu tohto módneho génia, dodnes nikto nevie.

Vo dvoch sa to lepšie ťahá

A opäť sme pri meste Miláno, ktorému môžeme poďakovať za to, že dalo dohromady najslávnejšie módne duo súčasnosti. Práve v Miláne sa totiž prvýkrát stretli, vtedy ešte ako asistenti v benátskom ateliéri, dvaja geniálni návrhári Domenico Dolce a Stefano Gabbana. Dnes patria s butikmi po celom svete medzi ikony talianskych značiek.

Zapísané v Guinnessovej knihe rekordov

Pokiaľ sa bavíme o najúspešnejších značkách Talianska, nemôžeme vynechať tú najlukratívnejšiu. Uhádli by ste, že je to módny dom Gucci? O jeho kvalite, originalite a luxuse vypovedá aj zápis v Guinessovej knihe rekordov, do ktorej sa dostal vďaka najdrahším džínsom na svete. Tento rekord bol však o sedem rokov neskôr, v roku 2005, prekonaný firmou Levi Strauss & Co.

Jeho obleky nosí celý Hollywood

Ak by sme mali menovať najväčšieho tvorcu pánskej módy, v Taliansku by ním bol bezpochyby Giorgio Armani. Potom, čo sa v jeho obleku objavil Richard Gere vo filme Americký Gigolo, bol jeho úspech spečatený i v USA. Giorgio Armani možno zachránil aj pár mladých životov, ako prvý návrhár totiž odmietol na svojich mólach príliš chudé modelky.

Módne značky z Talianska majú samozrejme oveľa a oveľa viac slávnych zástupcov, ale to by tento článok nebral konca. Značkové oblečenie skrátka robí Taliansko Talianskom.

Zdroje: Thinkstock, www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, módni návrhári, pánske oblečenie a značky a značkové oblečenie.