Byť v zime trendy a nemrznúť? Ide to!

Byť v zime trendy a nemrznúť? Ide to!

27. novembra 2018,

Teplota pomaly klesá, je čas zo skríň vytiahnuť kabáty a zimné topánky. Ako sa vlastne v takej zime obliekať, aby človek vyzeral trendy, ale nemusel kvôli tomu trpieť zimou? Hoci sa zdá, že sú to nezlučiteľné požiadavky, opak je pravdou. Za dámu možno byť aj v zime.

V Rusku či škandinávskych krajinách je situácia iná. Tam jednoducho nie je priestor hrať sa na hrdinku, radšej sa zababušíte do teplého perového kabátu, nasadíte ušianku a rukavice. Ale na Slovensku? Teploty väčšinou neklesajú tak nízko, aby nešlo vziať si šaty či peknú blúzku. Máme pre vás tipy na pár zimných outfitov.

Za princeznú v šatách

Ani v zime sa nemusíte vzdávať šiat. Kúpte si dámske šaty s dlhým rukávom a doplňte ich o poriadne teplé pančuchy. Viete, že sa dajú zohnať dokonca termo pančušky so zateplením? O nohy teda nemusíte mať strach. Ak radi nosíte šaty, investujte do vysokých čižiem.

Pohodový deň vo svetri

Nie je potrebné si vždy obliekať šaty a sukne. V šatníku žiadnej dámy by nemal chýbať huňatý sveter. Niektoré môžu pôsobiť aj elegantne. Stavte napríklad na módnu okrovú farbu a doplňte ho o zaujímavé diamantové náušnice, úzke čierne džínsy, členkové topánky a máte vyhrané.

Diamantové náušnice Vitta, foto: ardima.sk

Diamantové náušnice Vitta, foto: ardima.sk

Sexy roláky

Ďalej by vo vašom zimnom šatníku nemal chýbať aspoň jeden či dva roláky. Ak si oblečiete rolák, nemusíte už riešiť šál, pretože krk bude v teple. S rolákom sa pritom vyrábajú tričká, svetríky, ale aj napríklad bodýčka. Mnoho módnych ikon sa zhoduje, že rolák je nevyhnutnou súčasťou základného šatníka.

Zaujímavé blúzky

Blúzka s volánom – bordová, foto: prepekneritky.sk

Blúzka s volánom – bordová, foto: prepekneritky.sk

Stávkou na istotu sú džínsy a k nim pekné dámske blúzky či košeľa s dlhým rukávom. V naozaj chladných dňoch si pod ne oblečiete košieľku či tielko a je postarané. Nebojte sa vrstvenia, len pozor, nech vám potom blúzka nie je malá, keď pod ňu oblečiete ešte jednu vrstvu. Roztvárajúce sa gombíky a zvýraznené faldíky na bruchu nie sú práve tým pravým, a na kráse vám rozhodne nepridajú.

Tip na záver: Takmer každý outfit sa dá doplniť o čiapku, šál a rukavice. Ak čiapky nenosíte, zvážte napríklad čelenku. K vyčesanému vrkoču či drdolu vyzerá nádherne.

Autorom článku je Inzercia. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.