Fashion lookbook od Baťu k založeniu Československa

Fashion lookbook od Baťu k založeniu Československa

13. novembra 2018, Baťa, lookbook, obuv, topánky, limitovaná edícia, výročie republiky

Sponzorovanej odkazy:

Oslava stého výročia založenia Československej republiky neminula ani najrôznejšie tuzemské značky a premietla sa do radu ich kolekcií. Podobne zmýšľala aj značka Baťa, ktorá predstavuje limitovanú dámsku líniu topánok, ktorých vzniklo iba sto kusov. Okrem založenia republiky však kolekcia vzdáva hold aj samotnému remeslu českých obuvníkov a viac ako sto rokov značky Baťa.

Oslava umenia obuvníkov

Vysoké šnurovacie topánky z exkluzívnej kolekcie Baťa k založeniu republiky sú unikátne v mnohých smeroch. Celý model, od svojho návrhu až po kompletnú výrobu, vznikol v Českej republike. Ak sa chystáte si jeden zo sto párov topánok zaobstarať, všimnite si kožené visačky. Tá je pri každom modely unikátna a nájdete na nej ručne písané číslo modelu. Zaujímavým prvkom je potom aj štítok s dátumom založenia spoločnosti, ktorý je vidieť ako z vonkajšej strany, tak po ohrnutí aj na tej vnútornej. "Nad poctou republike i českej tradícii sme dlho premýšľali, a nakoniec sme sa vydali podľa nás najlogickejšie cestou limitovanej kolekcii topánok, ktorá je vyrobená u nás. Chceli sme tak zdôrazniť, že Baťa je stále českou značkou, ktorá vyrába lokálne a podporuje obuvnícke remeslo, "vysvetľuje Ondřej Cedidla, marketingový manažér značky Baťa pre Českú republiku a Slovensko.

Topánky vo farbách trikolóry

Stielka, šnúrky a celá potlač – česká trikolóra žiari z každého kúsku topánok. Kým farebne sa červeno-bielo-modrý model drží našej tradície, celkový dizajn topánok je skôr netradičný. Pozornosť priťahuje robustná podrážka, vysoké šnurovanie aj opakujúca sa číslovka sto v hornej časti robí z topánok naozaj zberateľský kúsok. Spolu s týmto limitovaným modelom vznikol aj špeciálny lookbook, v ktorom sa značka Baťa spojila s českou návrhárkou Natáliou Dufkovou, ktorej odevy môžeme na fotkách s modelkou Lindou Exnar vidieť. Špeciálne topánky k výročiu republiky dostanete v predajni Baťa na Václavskom námestí a online na www.bata.cz .

Foto: Baťa

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.