Nesmrteľné džínsy: Ako ich správne vybrať?

Nesmrteľné džínsy: Ako ich správne vybrať?

31. októbra 2018, džínsy, rifle, Fashion Arena Prague Outlet

Sponzorovanej odkazy:

Džínsy tvoria pre väčšinu z nás nepostrádateľnú súčasť šatníka, ktorú využívame takmer denne. Ich obľuba v priebehu rokov neklesá a na poli popularity sa držia stále veľmi vysoko. A trendové zostanú už navždy. Aj preto sa oplatí mať v skrini naozaj kvalitné a padnúce kúsky, ktoré vďaka tomu budeme môcť nosiť dlhé roky. Ako ich ale vybrať?

Päť základných parametrov

Široká ponuka v oblasti riflí je veľkou výhodou, ale zároveň môže výber značne sťažiť. Nestrácajte však hlavu a v pokoji sa v kabínke zamyslite nad piatimi základnými otázkami – či majú džínsy správnu dĺžku, veľkosť, strih, farbu a štýl, ktorý vám sedí. V dobrých obchodoch sa navyše môžete spoľahnúť na pomoc personálu, ktorý by vám mal s kúpou riflí poradiť. Odborný personál nájdete napríklad vo Fashion Arena Prague Outlet, kde nakúpite aj najrôznejšie typy a strihy riflí.

Strih ako základ

Správny strih je alfou a omegou správneho výberu džínsov, ktoré budú vašej postave lichotiť. Čo pre to potrebujete? Premerajte si obvod pásu, bokov a tiež dĺžku nôh. To vám pomôže v obchode značne zúžiť výber a nájsť konečne tie perfektné. Ak sa rozhodujete medzi dvoma veľkosťami, voľte radšej tie tesnejšie. Dá sa totiž predpokladať, že materiál časom povolí a vyhnete sa tak padaniu riflí.

Výber podľa postavy

Ženská postava sa dá zaradiť do konkrétneho typu, podľa ktorého potom môžete nájsť skvele padnúce džínsy. Poradíme vám, ako vyberať s chlapčenskou postavou, alebo líniami typu hrušky či jablka.

Chlapčenská postava

  • Úzke boky, štíhle nohy a chýbajúce krivky sú typickými značkami chlapčenskej, alebo tiež športovej postavy. Pristane dámam s týmito proporciami svetlejší denim a džínsy s trendovým vyšším pásom. Staviť môžete aj na boyfriend jeans, ktoré dodajú šmrnc a pôsobia šik.

Výrazné boky a stehná

  • Ak ste naopak majiteľkou veľmi ženskej postavy s výraznými krivkami, stavte na rifle, ktoré sa smerom dole rozširujú. Vďaka tomu potom silueta vyzerá symetrickejšia.

Postava hruška

  • Výraznejšie boky a zadoček značí postavu typu hruška. Tu sa oplatí zvoliť džínsy s vyšším pásom pre optické predĺženie nôh a zoštíhlenie bokov.

Postava jablko

  • Širšie boky, výraznejší stred tela a štíhle nohy – tak vyzerá postava typu jablko. Jej majiteľkám pristanú tmavšie farby a rovný strih.

Foto: Fashion Arena Prague Outlet

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.