Šperky s vôňou kávy: Kaa-wa

Šperky s vôňou kávy: Kaa-wa

19. augusta 2018, Kaa-wa, šperky, autorské šperky, česká tvorba

Sponzorovanej odkazy:

Symbol ranného prebudenia, chvíľky relaxácie a pokoja, omamná vychádzajúca vôňa – kávu má väčšina z nás spojenú s príjemnými okamihmi, ktoré si, rovnako ako tento nápoj, chceme patrične vychutnať. Presne na tieto emócie vsádza tiež Kaa-wa – česká autorská značka šperkov, ktoré sa nesú v znamení kávových zŕn a novo aj samotnej rastliny kávovníka. Zvolíte náušnice, retiazku s príveskom alebo manžetové gombíky?

Šperky s príbehom

Dámy sa túžia zdobiť odpradávna a nároky na šperky sa neustále menia. Teraz sú v kurze autorské a originálne kúsky, ktoré dokážu podčiarknúť či definovať našu osobnosť na prvý pohľad. Presne to značka Kaa-wa spĺňa. Navyše prichádza aj s originálnym príbehom, ktorý rozpráva o jednej veľmi slávnej rastlinke – kávovníka. „Začala som značku Kaa-wa kolekcie s kávovými zrnami, pretože mi tento prvok pripadá očarujúci a plný symboliky. Avšak, ako som začala rastlinu kávovníka viac skúmať a aj sama doma pestovať, zistila som, že aj ostatné časti tejto rastliny sú nádherné. Postupne som začala skúšať šperky v tvaroch kávových púčikov, kvetov, lístočkov, či plodov. Rad šperkov tiež vzniká úplne "samovoľne“, napríklad vytvorím šperk ako darček pre dcérku, ale reakcie okolia sú tak pozitívne, že sa stane súčasťou mojej ponuky, "vysvetľuje autorka šperkov Kaa-wa Anna Steinerová.

Keď káva pomáha

Vytváranie jednotlivých kúskov je dlhým procesom, ktorý autorka piluje do posledného detailu. „Všetky šperky si najprv sama vyskúšam, niekoľko týždňov ich nosím a postupne odchytávam prípadné nepraktické stránky ako príliš ostrý hrot, prekážajúcu stonku, atď. Až keď som si istá, že mne je daný doplnok príjemný, idem s ním von,“ popisuje Anna Steinerová proces tvorby. Výsledkom sú veľmi jemné a dizajnovo prepracované šperky, ktoré svojou jednoduchou krásou zapadnú do takmer akéhokoľvek štýlu. Ak by pre vás boli až príliš nenápadné, je možné prstienky, náušnice či brošne ozdobiť kamienkami. Veľmi obľúbeným je napríklad nádherný a rýdzo český granát. Popri tom, že Kaa-wa pomáha ženám podčiarknuť ich krásu, značka tiež pomáha s osvetou a bojom s chorobou. Spolupracuje s klubom Afasia a snaží sa šíriť povedomie o ľuďoch postihnutých afáziou, teda stratou či poruchou reči.

Foto: Kaa-wa

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii šperky a hodinky.