Mondaine – švajčiarska ikona v luxusnom obale

Mondaine – švajčiarska ikona v luxusnom obale

9. júla 2018,

Počuli ste už niekedy o značke Mondaine? Keď vám ukážeme obrázok ich typických staničných hodín, mohli ste ich minimálne na fotke už niekde vidieť…

Aby tiež nie, stali sa tak populárne, že sa ich mnohý snažia napodobniť.

História značky Mondaine

Švajčiarska značka Mondaine vznikla už v roku 1951 ako oficiálny výrobca hodín pre Švajčiarske štátne dráhy. Inžinier Hans Hilfiker vytvoril originálny návrh vzhľadu staničných hodín, ktoré sa so svojím funkčným a pritom geniálne praktickým dizajnom stali známe po celom svete.

Značku definuje jednoduchosť a nezameniteľný rukopis produktov. V roku 1986 pretvorila Mondaine svoje legendárne hodiny aj do podoby náramkových hodiniek. Vzniklo spojenie originálneho dizajnu značky a precízneho švajčiarskeho remesla. Od tej doby vzrástla obľuba hodiniek Mondaine nielen v Európe, ale aj v USA a na východe. Zákazníci tak majú na výber z kvalitných švajčiarskych hodinkových strojčekov, mechanických strojčekov, cez ultra tenké quartzové strojčeky až po špičkové quartzové chronografy s veľkou dátumovkou (tzv. Big Date). Mondaine má čo ponúknuť pre každého, kto hľadá kvalitu, štýl a perfektné spracovanie.

Tvrdá práca nadaného Hansa priniesla svoje úspechy po celom svete. Keď v roku 1986 predviedol náramkovú verziu hodín Mondaine, získal ich skvelý dizajn hneď niekoľko cien. V Nemecku bol ocenený Design Plus. Okrem toho získala značka tiež bronzovú cenu švajčiarskeho klubu umelcov. Hodinky boli vystavené v Múzeu moderného umenia v New Yorku. A za zmienku určite stojí aj fakt, že bol Hans Hilfiker hodnotený Sirom Terencom Conranom v Londýnskom múzeu dizajnu, ktorý si získal jeho úctu. Pôvodný dizajn staničných hodín s nezameniteľnou červenou sekundovou ručičkou nesie rada Mondaine SBB stop2Go a EVO a EVO.

Okrem klasického dizajnu, ktorý čerpá z pôvodného vzhľadu staničných hodín, nájdete u Mondaine aj radu Helvetica. Univerzálne písmo Helvetica, ktoré vytvorili švajčiarsky dizajnéri Max Miedinger a Eduard Hoffmann, pretvorilo Mondaine jeho charakteristické rysy do perfektnej podoby štýlových hodiniek. Dobre premyslený dizajn s plynulými sofistikovanými tvarmi sedí proste každému. Spojenie nadčasového švajčiarského dizajnu a funkčnosti, ktorá znamená dlhoročnú spoľahlivosť do každodenných situácii, vás osloví na prvý pohľad.

Mondaine ale nečerpá iba zo svojich pôvodných úspechov. Naopak sa stále vyvíja a zavádza inovácie, ktoré sú s aktuálnou dobou. Napr. ich poslednou vychytávkou sú hodinky Smartwatch. Značka do náramkových hodiniek importovala bezkontaktný platobný čip. Ten má veľkosť ako telefónna SIM karta a je zabudovaný v remienku pre pohodlné platenie bez nutnosti nosiť so sebou stále platobnú kartu alebo celú peňaženku.

Okúste dlhoročnú tradíciu a švajčiarsku precíznosť preverenú časom. Kvalita a štýl, ktorý sa pozná na prvý pohľad. Mondaine je švajčiarska ikona v luxusnom obale a zoženiete ju na 24TIME, kde si pohodlne vyberiete zo všetkých modelov.

Autorom článku je Inzercia. Článok nájdete v kategórii šperky a hodinky.