Nakupovanie v Londýne

Nakupovanie v Londýne

16. mája 2011,

Sponzorovanej odkazy:

Nie nadarmo patrí Londýn spolu s Parížom, New Yorkom a Milánom k ​​hlavným mestám módy. Pre každé z nich je niečo typické, pre Paríž elegancia a šarm, pre New York okázalosť a glamour, pre Miláno luxus a pre Londýn skrátka jeho štýlovosť, ktorá je vidieť na každom kroku. V Londýne sa tiež narodil punk, leví podiel na tom má aj veľmi úspešná britská návrhárka Vivienne Westwood. Pochádzajú odtiaľ aj jedny z najväčších ikon dnešnej módy ako Alexa Chung, Kate Moss alebo Peaches Geldof. Chcete byť štýlové ako ony?

Nakupovanie v Londýne (http://www.luxurymag.sk)

Prečo vôbec ísť za nákupmi až do Londýna?

Na to je jednoduchá odpoveď. Nakupovanie v Londýne sa oplatí hlavne tým, ktorí milujú nakupovanie, ale paradoxne majú hlboko do vrecka. Šokom pre vás môžu byť smiešne sumy v porovnaní s tými slovenskými, môže za to nielen stále klesajúca hodnota libry, ale aj veľmi nadsadené slovenské ceny. V zľavách v londýnskych obchodoch nie sú výnimkou ani zľavy o 80 alebo 90%, o ktorých si u nás môžeme len nechať zdať.

Nakupovanie v Londýne (http://www.luxurymag.sk)

Kam ísť? Pre obyčajných smrteľníkov je najlepším miestom k nakupovaniu Oxford Street, hlavná nákupná trieda Londýna. Je niekoľko kilometrov dlhá a priamo posiata rôznymi obchodíkmi, väčšinou s oblečením, obuvou alebo doplnkami, naraziť ale tiež môžete na kníhkupectvo, kozmetiku alebo obchodné domy, v ktorých nájdete úplne všetko. K najznámejším britským značkám patrí Topshop. U nás sa jedná o prťavý obchodík s obmedzeným počtom kúskov, zato vcelku nákladných. Na Oxford Street nájdete päťposchodový dom, v ktorom nielen nájdete celú kolekciu, ale aj ušetríte až o tretinu, a to sa predsa oplatí! Rozhodne si obíďte aj notoricky známe značkové obchody ako Zaru, H&M a podobne. Rovnako ako v iných obchodoch, aj v nich nájdete kúsky, ktoré sa k nám ani nedostanú.

Nakupovanie v Londýne (http://www.luxurymag.sk)

Ulicou najbohatších je Bond Street, nájdete tu butiky všetkých slávnych značiek, a aj keď neoplývate bankovkami, zavítajte tam, pozeranie je predsa zadarmo. Rovnako je na tom svetoznámy obchodný dom Harrods. Ide o akési „mesto v meste“, zaberá neuveriteľnú rozlohu a nájdete v ňom tie najluxusnejšie obchody slávnych značiek. Ak sa tam ale chcete pozrieť, nezabudnite na určitý dress code. Muža tam nepustia v krátkych športových alebo otrhaných džínsoch, ženy v tričku, ktoré odhaľuje brucho. Batoh musíte zložiť tiež.

Nakupovanie v Londýne (http://www.luxurymag.sk)Nakupovanie v Londýne (http://www.luxurymag.sk)

Jednou z častí Londýna je obľúbený Camden town v severnej časti Londýna. Je rajom všetkých vintage nadšencov, zameraný je skôr na mladých ľudí, študentov a turistov. Podľa ľudí je Camden Town miestom s najväčšou koncentráciou retro vecí nielen v Londýne, ale i v celej Európe. Camden town je zaplnený obchodíkmi, každý z nich má vlastnú špecializáciu. Na svoje si tu prídu milovníci a milovníčky všetkých dobových ér, nechýbajú ani šaty vo viktoriánskom štýle, strapcové šaty z obdobia 20.rokov alebo šaty v štýle pin-ups. Podobne je na tom aj Portobello. Nájdete tu plno blších trhov, antikvariátov alebo obchodov s vintage i modernými kúsky z celého sveta.

Nakupovanie v Londýne (http://www.luxurymag.sk)

Dajte si veľký pozor na veľkosti ako u obuvi, tak pri oblečení. V Británii platia iné pravidlá, veľkosť 36 sa tu značí ako 8, 38 ako 10, 40 ako 12 a podobne. Ak máte trošku nekonfekčnú postavu, nemusíte sa báť, zoženiete tu čokoľvek, ako vo veľkosti 30, tak vo veľkosti 48. Topánky sa označujú od 3–9.

Nakupovanie v Londýne (http://www.luxurymag.sk)

Najdrahšou investíciou pre váš malý výlet za obchodmi v Londýne je každopádne letenka, ale ani tá vás finančne nijako nezaťaží. Ak si ju kúpite v akcii, môže vás vyjsť aj na 2000, cenovo podobne sú na tom aj pravidelné autobusové linky.

zdroje: polyvore.com, tamsinlondon.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii cestovanie a dovolenky.