Pánske mokasíny - elegantné kroky do jari

Pánske mokasíny - elegantné kroky do jari

12. mája 2011, pánske mokasíny, topánky, pánske topánky letné, mokasíny, pánske, bez ponožiek

Sponzorovanej odkazy:

Mokasíny sú poltopánky, do ktorých sa človek pohodlne obuje. Zahŕňajú sa do kategórie prešívaných topánok a spoločenskej obuvi. Pôvodne pochádzajú od severoamerických indiánov, od nich ich v Amerike prevzali a ľahko prerobili v tridsiatych rokoch. V tej dobe boli všetci zvyknutí na šnurovacie topánky a mokasíny pre nich spočiatku pôsobili ako domáce papuče. Napriek tomu všetkému sa čoskoro tešili veľkej obľube. Odpadlo totiž nepohodlné šnurovanie a naviac v nich nebolo také teplo ako v šnurovacích topánkach. Čoskoro sa prestali šiť vo svojej pôvodnej podobe a začali sa vyrábať prešívané. Dnes sa mokasíny považujú za klasickú obuv, aj keď v niektorých spoločenských kruhoch majú radšej šnurovacie topánky.

Mokasíny chránia chodidlá svojho nositeľa pred chladom a dažďom. Najkvalitnejšie sú vyrobené z pravej kože, tá zaisťuje pohodlie a dokonalú ochranu pred vonkajšími vplyvmi. Samozrejme, aj mokasíny by mali mať v pánskom botníku svoje miesto. Veľkou neodmysliteľnou výhodou je elegancia a do určitej miery i všestrannosť.

Typy mokasín

Mokasíny v čiernej farbe

Čierne mokasíny sa hodia k šedému kockovanému obleku s jednofarebnou svetlou košeľou. K tomu sa hodí jednofarebná kravata, napríklad v tmavo modrej farbe. Alternatívou vám môžu byť mokasíny vo farbe hnedej.

Pravé mokasíny

Ľahké letné mokasíny s tenkou podrážkou si môžete zohnať v akejkoľvek farbe, ktorá vás napadne. K takýmto mokasínam sa nosí polo tričko alebo ľahšie košele spoločne s ľanovými nohavicami v odtieňoch vzájomne kombinovateľných. Chybu neurobíte ani v kombinácii s ľanovým oblekom vo svetlej farbe alebo s bermudami. V horúcich dňoch oceníte aj možnosť nosiť mokasíny naboso bez ponožiek bez obáv módneho faux pas, preto sa hodia aj pre letnú dovolenku.

Semišové mokasíny

Semišové mokasíny sú len ďalšou alternatívou. U týchto mokasín, rovnako ako u všetkých ostatných, je veľmi dôležitá kombinácia tvaru nohavíc a tvaru špičky topánok. Široké nohavice znesú širokú špičku a naopak úzke nohavice zase úzku špičku.

Jarná trend – mokasíny so strapcami

Ak chcete byť na jar trendy, kúpte si mokasíny so strapcami. Úplne najlepšie sú tie, kde šnúrka vedie pútkom alebo tunelíkom okolo celej topánky a na priehlavku sa zaväzuje na slučku. Rovnako úžasné sú modely so strapcami po celej dĺžke priehlavku.

Zdroj: www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.