Majte jeseň so štýlovými pokladmi

Majte jeseň so štýlovými pokladmi

18. októbra 2017, jeseň, štýl, poklady, fínska značka Aarikkka, Nila, šperky, náramky, prívesky

Sponzorovanej odkazy:

Nové fínske šperky Aarikka odštartujú nadchádzajúcu jesennú a zimnú sezónu. Pestrofarebné farby, rôzne vzory a kreatívny dizajn šperkov rafinovane doplní celý outfit. Hľadajte ten váš klenot už teraz – na Nila.cz!

Aarikka

Korene značky Aarikka hľadajte v krásnej Škandinávii, kde sa uprostred fínskej prírody roku 1954 zrodila značka, ktorá prináša ľuďom radosť. Celý príbeh začal pri obyčajných gombíkoch. Návrhárka Kaija Aarikka nemohla dlho nájsť vhodné gombíky ku svojim šatám. Nakoniec si ich sama navrhla, čo dalo neskôr vzniknúť samotnej značke. Z týchto zábavných a originálnych gombíkov sa totiž príbeh rýchlo dotkol šperkov. Guľatosť gombíkov ovplyvnil aj následný vzhľad šperkov. Všetky šperky sú vyrábané z ekologicky šetrných surovín, prevažne z brezového, javorového, borovicového dreva a iných prírodných materiálov z tajuplnej divočiny. Škandinávsky dizajn šperkov kombinuje hravosť s útulnosťou.

Šperky Aarikka sú vyrábané ručne poctivými lokálnymi remeselníkmi.

Šperky Aarikka sú vyrábané ručne poctivými lokálnymi remeselníkmi.

Pri výrobe šperkov sa návrhárke najviac osvedčila práca so svetlým drevom javora a brezy, ktoré sú najvhodnejšie pre následnú manipuláciu so šperkami – maľovanie jasnými farbami. Oproti tomu drevo z borovice navodzuje príjemnú atmosféru a je ideálne pre možnosť výraznejšieho opracovania. Samozrejmosťou pri výrobe je individuálny prístup ku šperkom. Ručné zručnosti sú totiž cennou súčasťou fínskej identity a kultúry. Každý šperk svojim jedinečným spracovaním a zvoleným materiálom dotvára celok a definuje svojho majiteľa.

Aarikka je rodinná firma, ktorá zamestnáva výhradne fínskych remeselníkov. Aarikka vyváža vyrobené šperky do mnohých európskych krajín, ale aj do USA alebo Japonska.

Aarikka je rodinná firma, ktorá zamestnáva výhradne fínskych remeselníkov. Aarikka vyváža vyrobené šperky do mnohých európskych krajín, ale aj do USA alebo Japonska.

Šperky

V súčasnej dobe s Kaiju Aarikkou spolupracujú aj ďalší umelci ako Aino Favén, Jorma Vennola, Jukka Rintala, Tuula Falk, Markku Salo, Paola Suhonen, Anna Ruohonen, Anu Leinonen, Kalle Kuusela, Elina Helenius, Kaisli Kiuru, Anneli Aaltonen and Eero Sairanen, z ktorých každý pridáva niečo navyše, čo tvorí každý kus výnimočným originálom. Okrem náramkov, náhrdelníkov, náušníc Aarikka ponúka strieborné šperky, sviečky, hračky, darčeky a výrobky pre domáce dekorácie.

Jemné pôvabné náramky v jesenných farbách s drobnými korálkami v dizajnoch, o ktoré sa postarali tvorcovia značky Aarikka.

Krásne vecné náušnice pre vecných minimalistov aj roztomilé náušnice z javorových korálok môžu niekomu pripadať ako drobné hrášky, inému zase ako lesné plody navlečené na steble trávy. Nebojte sa aj predĺženej dĺžky, napriek svojej dĺžke totiž vážia iba 6 g. Veľkej záťaže sa teda báť nemusíte.

Oslnivý a pôsobivý náhrdelník z drevených guličiek rôznych farieb a veľkostí bol vyrobený z javora a navlečený je na voskovanej bavlnenej šnúrke.

Viac informáciách o šperkoch Aarikka vrátane cenníka nájdete online na Nila.cz.

Foto: Nila, Aarikka

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Iveta Holasová. Článok nájdete v kategórii módni návrhári, ostatné, šperky a hodinky a značky a značkové oblečenie.