New York Fashion Week jar / leto 2011

New York Fashion Week jar / leto 2011

12. novembra 2010, New York Fashion Week, týždne módy, fashion week, fashion weeks, Mercedes-Benz Fashion Week, Rodarte, Alexander Wang, Marc Jacobs, DKNY, Donna Karan

Sponzorovanej odkazy:

Už tretí deň síce prebieha módny týždeň v Londýne, ale pred štyrmi dňami skončil ten newyorský, a preto sa dnes pozrieme, čo nám druhý tohtoročný newyorský fashion week priniesol a tým pádom, ako bude podľa newyorských návrhárov vyzerať jar 2011.

Alexander Wang

Na tohtoročnom Mercedes-Benz New York Fashion Week sa predviedlo mnoho osvedčených aj pár nových mien. A medzi tými menej ostrieľanými dizajnérmi bol aj člen tzv. novej newyorskej vlny Alexander Wang, ktorý mimochodom nemá nič spoločného s Verou Wang a ktorému je ešte len dvadsaťštyri rokov a už teraz ohromuje nielen newyorské publikum. Alexander Wang, návrhár s thajskými koreňmi, predstavil svoju prvú kolekciu v roku 2007 a od tej doby sa mu dostalo mnoho ocenení vrátane ceny Vogue a CFDA. Jeho kolekcia jar / leto 2011 sa nesie v znamení bielej a pôsobí veľmi optimisticky až romanticky, čo u Wanga, ktorý sa preslávil svojimi drsnými a až agresívnymi kolekciami, nie je vôbec bežné. Ale ako sám povedal, chcel sa od svojho drsného štýlu vyslobodiť a urobiť niečo optimistického, preto nie je v kolekcii ani štipka čiernej. Avšak v niečom zostáva Wang rovnaký, ani v tejto kolekcii nezabudnuteľné na športové prvky ako vrecká, vesty a pod.

Rodarte

Sestry Kate a Laura Mulleavové preniesli prítomným divákov do Kalifornie 70. roky. K videniu boli snáď všetky odtiene hnedej, namiešané s farbami a motívmi tak typickými pre interiéry tej doby, ako je napríklad zlatá alebo klasické drevené odtiene, zaujímavým prvkom bola aj potlač, ktorá pripomínala maľovaný porcelán. Výsledkom všetkých týchto retro prvkov je zaujímavá a hlavne nositeľná kolekcia.

Marc Jacobs

I v kolekcii Marca Jacobsa zavládli retro prvky zo 70. rokov. Avšak kolekcia obsahovala aj prvky rokov 40. Inšpirácia inými dizajnérmi bola viac než zrejmá a aj zámerná. Jacobs prišiel s dlhými plnými sukňami, baby-Dolly, veľkými klobúkmi, prúžkami a geometrickými vzormi a širokým spektrom farieb od citrónovej cez ohnivo červenú, modrú až fialovú. Celá kolekcia pôsobí veľmi ucelene a určite ju čaká veľký komerčný úspech.

Donna Karan dvakrát inak

Donna Karan pod svojou rovnomennou značkou tentoraz stavila na béžovú, krémovú a zlatistú. Ako už je u Donny zvykom, žiadne veľké novinky sme sa nedočkali, ba naopak, išlo o prepracovanie jej najslávnejších modelov. A mala na to pádny dôvod, značka totiž oslavovala 25. výročie. Kolekcia, aj keď nie je ničím prekvapujúca, je veľmi čisto vykonaná a pôsobí veľmi elegantným až vznešeným dojmom.

Pre DKNY zvolila Karan úplne odlišný postup. Stavila na kombináciu rôznych farieb, pritom hlavnú úlohu v tejto kolekcii zohrali šatky, šatky na krku, šatky nosené ako top a pod. Farebným šatom, tričkám a dokonca ani plavkám nechýbali rozverné volániky. Donna vytvorila veľmi chic Francúzskom inšpirovanú kolekciu, ktorá sa iste bude dobre predávať.

Zdroje: http://www.mbfashionweek.com/, www.nymag.com / fashion

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii ostatné.