Džínsy Levi's® 501® majú 144 rokov!

Džínsy Levi's® 501® majú 144 rokov!

28. mája 2017, Levis, džínsy, vesta, šortky, Levis oslavuje 144. rokov

Sponzorovanej odkazy:

V minulých dňoch Levisky oslávili 144. výročie od svojho zrodenia. K výročiu Levi's pripravil pokračovanie dokumentu o päťstojednotkách, tentoraz venovaný hudbe, a limitovanej kolekcii. *

Džínsy Levi's® 501® s rázporkom na gombíky – originálne a vôbec prvé džínsy na svete – sa zrodili 20. mája 1873. Po rokoch sú ešte populárnejšie ako kedykoľvek predtým. V rámci osláv predstavil Levis piaty diel dokumentárneho seriálu The 501® Jean: Stories of an Original, ktorý popisuje ich pretrvávajúci vplyv na kultúrnu históriu.

Zatiaľ posledný diel Music skúma ich úzke prepojenie s hudbou. Kultové päťstojednotky sa objavujú na pódiách, pred nimi aj v zákulisí. Dokument ukazuje, ako jednotlivé hudobné subkultúry ovplyvňovali svet. Piaty diel Hudba bol uvedený 20. mája 2017 na levi.com/501day a vy sa na zostrih a kratučký dokument môžete pozrieť tu .

K oslave prepojenia hudby a Levi's® vznikla aj limitovaná kolekcia 501® Day Celebration. Tri ikonické kúsky – džínsy a šortky 501® a džínsová vesta – sú vyrobené vo veľmi obmedzenom počte 501 kusov.

Sú výnimočné ručným spracovaním graffity výšiviek k a záplat aj ošúchaním a zodraním denimu. Inšpiráciou boli akcenty typické pre centrá americkej hudby – netopiere pre Austin, most Golden Gate pre San Francisco, Folk City v Greenwich Village pre New York, hudobná štvrť Music Row pre Nashville a podobne. Jednoducho denimový hold rokenrolu.

Zdroj foto: Levis

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, módni návrhári, ostatné, pánske oblečenie a značky a značkové oblečenie.