Fashion Trends: Farby jari 2011

Fashion Trends: Farby jari 2011

15. apríla 2011, trendy jari 2011, trendy jar 2011, farby jari

Sponzorovanej odkazy:

Zabudnite na mdlé a nevýrazné farby a vezmite si na seba tie poriadne šťavnaté! Inšpiráciou vám môže byť aj rozkvitnutá lúka. Farby, ktoré sú uvedené, sa nemusíte báť kombinovať navzájom, tým viac trendy budete. Výhodou všetkých je aj to, že ladia so všetkými neutrálnymi odtieňmi, od zemitej hnedej až po šedú.

Modrá

Ak ste sledovali prehliadky na fashion weeks, určite ste postrehli, že sa to tam modrou hemžilo. Existuje nepreberné množstvo odtieňov, inšpirujte sa mólom a voľte námornícky alebo kobaltový variant, ujsť by vám nemal ani najväčší hit tohto roka-tyrkysová. Aj keď bledo modrá vyzerá jemne a romanticky, tentoraz ju nechajte v skrini. Trendy odtiene modrej kombinujte okrem neutrálnych farieb napríklad so zlatou, hrdzavou alebo oranžovou.

Oranžová

Voľte hlavne tie vo farbách ovocia! Marhuľové, pomarančové, grapefruitové a podobne, objavili sa napríklad na prehliadkach Elie Saab. Veľké plus je to, že vyzerajú úžasne aj na neopálenej pleti, čo všetky s rovnako priesvitnou tvárou, ako mám ja, iste poteší. Pokiaľ hovoríme o marhuľovej ako takej, myslí sa tá, ktorá má čo najbližšie k nude odtieňa.

Žltá

Žltá evokuje slniečko a teplo, preto je pre jar úplne neodmysliteľná. Rovnako ako výrazná púpavová a citrónová, môžete nosiť tie svetlé. Oranžová je tiež veselá a naleje vám optimizmus do žíl. Do svojich kolekcií ju zakomponovali napríklad Marc Jacobs alebo Nina Ricci.

Ružová

Túto farbu máme rovnako ako modrú väčšinou spojenú s romantikou a nežnosťou. Odpútajte sa ale od bárbinkovskej sweet pink a stavte na tú výraznú alebo aj malinovú. Návrhári sa často pohrávajú i s koralovou a melónovou ružovou.

Levanduľová

Levanduľová je malá odbočka od výrazných farieb, záleží ale, na aký odtieň vsadíte. Je sofistikovaná, hodí sa hlavne k neutrálnym farbám. Objavila sa i v desiatke top farieb vybranými v Panetone. Skvele vynikne v kombinácii s dymovo namaľovanými očami.

Medzi ďalšie horúce trendy patrí aj mentolovo zelená alebo výrazná červená.

zdroje: polyvore.com, iStockphoto / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.