Voňavý Valentín s Louis Vuitton!

Voňavý Valentín s Louis Vuitton!

12. februára 2017, Matière Noire, Rose des Vents, parfumy, Louis Vuitton, Valentín, darčeky k Valentínovi, darček pre ženu, unisexový parfum, Jacques Cavallier Belletrud, vôňa, ruža, koža, maliny

Sponzorovanej odkazy:

Po roku je tu opäť sviatok všetkých zamilovaných – Valentín. V tento deň oslavujú nielen partnerské dvojice, ale všetci ľudia na svete, ktorí vo svojej blízkosti majú niekoho, koho majú radi a on má rád ich. Svoju lásku k tomu druhému vyjadrujeme v tento deň najrôznejšími spôsobmi. Poväčšine milovanú osobu obdarujeme niečím pekným, čím mu chceme jednak vyjadriť svoju náklonnosť, ale chceme mu tiež urobiť aj radosť. Valentínsky darček musí byť teda výnimočný.

Všetky požiadavky spĺňajú tak obľúbené parfumy. Majster parfumér značky Louis Vuitton Jacques Cavallier Belletrud vytvoril ihneď dve vône, ktoré sú ideálne ako darček na sviatok Svätého Valentína. Jedným z nich je ľahký parfum Rose des Vents a druhým je unisexový matière Noire, ktorý je ako obrazom vášho temnejšieho ja.

Rose des Vents

V parfumu Rose des Vents chcel Jacques Cavallier Belletrud vytvoriť dojem okvetných lístkov ruže nesených vetrom. Preto si vybral mimoriadne trio ruží. Napríklad Centifolia absolue je veľmi ojedinelá surovina, ktorú vôňa obsahuje. Jedná sa o extrakt z provensálskej ruže vzniknutý pomocou oxidu uhličitého. Žiadna iná značka túto surovinu nemá – je exkluzívne vyrobená pre Louis Vuitton. Ďalšími prísadami sú parou extrahovaná ružová esencia a esencia z vonnej bulharskej ruže.

matière Noire

Parfém matière Noire by sa dal priamo označiť za akýsi kaleidoskop vôní. Jacques Cavallier Belletrud chcel v tomto prípade pretvoriť vlastnosti svetla v nádherný parfum. Bol nadšený tým, ako svetlo osvetľuje všetko, čo mu leží v ceste. Jeho inšpirácia prišla práve v tú chvíľu, keď navštívil kožiarske dielne značky Louis Vuitton, kedy videl majstra, ako z kusa kože malinovej farby vyrába luxusnú kabelku. Pri tvorbe parfumu použil exkluzívnu vonnú esenciu z kože, ktorú používa značka Louis Vuitton na výrobu svojich produktov a čínske biele kvety s trochu marhuľovou vôňou. Tento dvojaký drahokam je vsadený do prsteňa, ktorý tvorí kosatec a šafran. Táto kombinácia tónov umocňuje ušľachtilosť kože. V konečnej fáze všetko podčiarkujú ešte nie celkom zrelé maliny. Trochu netradičné spojenie, ale verte alebo nie. Koža a maliny si padli hneď do náručia, akoby to boli dvaja milenci.

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika Fajkusová. Článok nájdete v kategórii parfémy a kozmetika.