V legínach so zvieracími vzormi zažiarite!

V legínach so zvieracími vzormi zažiarite!

8. apríla 2011, legíny, zvieracie vzory, leopardí vzor, zebrie vzor, hadia vzor

Sponzorovanej odkazy:

Už niekoľko posledných mesiacov sa objavujú zvieracie vzory na všetkom, čo si len dokážeme predstaviť, na retro kabátikoch do áčka, na topoch, svetroch, doplnkoch alebo práve na legínach. Samy o sebe sú dokonalým vynálezom. Dajú sa nosiť v rôznych obmenách po celý rok a vždy vyzerajú úžasne, a to nielen v Hollywoode. Trend legín do polovice lýtok je už dávno preč, myslite predovšetkým na tie dlhé, až po členky.

Najúspešnejšie vzory boli, sú a budú leopardie, tigrie a zebrie. Comeback zažili aj tie s potlačou hadej kože. Zohnať sa dá lesklá aj matná varianta, čierna a hnedá varianta spadajú do kategórie neutrálnych a dajú sa nosiť ku všetkému, sa šedou je to málinko horšie.

Legíny vôbec nemusia zostať v pôvodných zvieracích farbách. Z hnedo-čiernych leopardích sa pokojne môžu stať čierno-biele alebo fialové. V tomto prípade, si ale dajte pozor, na prílišnú gýčovitosť. Doplňte ich o jednoduché topy, saká alebo svetríky. Zvieracie legíny krásne zapadajú do všetkých možných štýlov, hoci aj s hadími legínami môžete byť za romantickú, Boho-krásku alebo rockerku, záleží totiž na ďalších doplnkoch.

Vzorované legíny sa hodia ako k dennému casual outfitu, tak na večer a tiež na každú spoločenskú udalosť. Zapamätajte si jedno: legíny nie sú nohavice. Dopĺňajte ich dlhšími topmi alebo svetrami, ktoré vám zakryjú aspoň pol zadočku. Myslieť by ste mali aj na výber materiálu, k lesklým legínam satén jednoducho nie je dobrou voľbou. K leopardím sa nepochybne najviac hodia zlaté doplnky, u ostatných záleží na vašom módnom cite.

Snažte sa nezazdít celý outfit tým, že si vezmete príliš výrazný a krikľavý top, napríklad v neónových farbách. To sa hodí skôr k teenagerom, štýlovosť tým nezískate. Nemusíte byť náročná, a aj keď si ku zvieracím legínam vezmete len obyčajné čierne šaty, budete neprehliadnuteľná. Radšej tiež zostaňte len pri jednom zvieracom vzore, had s leopardom sa ťažko znáša ako v praktickom živote, tak i na poli módy. To isté platí aj pri ostatných vzoroch, ak skombinujete kockovanú košeľu sa zebrími legínami, vznikne z toho mišmaš. V topánkach máte voľnú ruku, skúste si legíny v pôvodnej farbe doplniť o trendy topánky na platforme.

Takéto výrazné legíny sú bohužiaľ doménou predovšetkým žien sa štíhlimi nohami, ak ste ale trošku bacuľatejšie, nevešajte hlavu. Zvieracie legíny skombinujte so šatami, ktoré siahajú aspoň do polovice stehien alebo ku kolenám a k nim doprajte topánky na podpätku, balerínky vás totiž stiahnu k zemi a ešte viac rozšíria.

zdroje: www.polyvore.com, iStockphoto / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.