Tajomstvo poetickej krásy

Tajomstvo poetickej krásy

18. januára 2017, liečba akné, peeling na tvár, básne o láske

Krása fascinuje ľudstvo oddávna. Všetko krásne rýchlo a jednoducho každého upúta a evokuje v ňom príjemné pocity a obdiv. V architektúre, v prírode, v interiéri, v maľbách, v odevnej móde, ale aj v ľudskom vzhľade.

A tak je pochopiteľné, že mnohí ľudia (ak nie doslova každý) často hľadajú možnosti a prostriedky, ako byť krajší a krajší. Ako odbúrať faldíky na tele a mať krásnu siluetu a pevné svaly. Alebo ako mať krásnu pleť bez chýb – bez vrások, bez pigmentácie a bez vyrážok. A nielen adoslecenti ktorí majú vyrážky, dnes trpia. Liečba akné v súčasnej dobe sa týka aj ľudí stredného a staršieho veku. Je to dané hlavne hormonálnymi zmenami v organizme, ale aj samotnou našou dobou, a zhoršeným životným prostredím.

Vďaka hektickému životnému štýlu, stresu a tiež (priznajme si to) mnohokrát nerovnovážnej strave, naša pleť veľmi trpí. A tak je potrebné jej venovať viac starostlivosti než predtým. Okrem pleťových krémov je nutné využiť aj ďalšie prostriedky – pleťové toniká a mlieka, špeciálne séra a gély, a veľmi prínosné pre pokožku sú peelingy na telo a tvár. Tie dokážu s pleťou celého tela a tváre urobiť často malé zázraky – vyčistia ju, prekrvia a urobia ju žiarivú a sviežu.

A o takej krásnej a pestovanej tvári (a tele) potom často muži snívajú. Ale nielen oni, aj ženám sa páčia muži, ktorí sa o seba starajú. A ženy túžia po láske. A niektorí romanticky ladení jedinci dokonca o tom skladajú poémy a básne. A prečo nie? Veď nádherné básne o láske patria stále k životu. Je to romantika a cit, niečo nehmotné a neuchopiteľné, niečo v srdci. A pochopiteľné len pre toho, kto lásku zažije.

Zdroj foto: Pixabay.com; Frais.sk

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii ostatné a parfémy a kozmetika.