Aňa Geislerová a Ivana Mentlová, čo spolu majú?

Aňa Geislerová a Ivana Mentlová, čo spolu majú?

24. decembra 2016, Aňa Geislerová, Ivana Mentlová, kolekcia jeseň a zima 2016/2017

Sponzorovanej odkazy:

Predná česká návrhárka Ivana Mentlová je vyhlásenou jednotkou v módnom priemysle. To už všetci čo sledujú toto odvetvie, vedia. Teraz osviežila svoju kolekciu na jeseň a zimu 2016/2017 novou tvárou. Veľmi jemnou a ženskou. Áno. Taká je Aňa Geislerová.

Módna návrhárka Ivana Mentlová patrí v súčasnosti medzi najvýraznejšie tváre v českom módnom odvetví. Svoj módny label založila v roku 2007, pričom sa v roku 2009 vrátila späť do ČR, aby okrem iného navrhovala outfity pre známe a prestížne kampane. Ivana Mentlová o spolupráci s Aňou prezradila, že si ju veľmi váži pre jej talent a to, že Aňa kývla na jej ponuku. Zdá sa, že si obe ženy veľmi rozumejú, lebo Aňa komplimenty vracia so slovami, že fotiť pre kampaň IAM bolo viac ako splnený sen.

Krehká Aňa Geislerová fotila pre kolekciu len jemne nalíčená. Prirodzená s ľahko vyfúkanými vlasmi, vyzerala ako bohyňa. Pre túto kolekciu ako stvorená. Ivana Mentlová si tak nemohla vybrať lepšie. Navyše sa k Ane štýl 90. rokov veľmi hodil. Alebo ona k nemu?

Ako už bolo spomenuté kolekcia je inšpirovaná deväťdesiatymi rokmi. Je to grunge štýl ktorému dominujú materiály ako koža, semiš, exotická kožušina, farbená koža, úplet, zamat, hodváb a vlna. Farby sú skôr tlmené. Kombinácia khaki, tehlovo červenej, bordovej, taupe, lesnej zelenej, šedej, čiernej, petrolejovo modrej, fialovej a púdrovej, sú tu dominantné.

Značná časť odevu je z jahňaciny v tlmených tónoch. Kolekcia sa vyznačuje kombináciou odlišných materiálov. Nájdete tu obojstranné kabáty a vesty, parky, overaly, široké nohavice s vysokým pásom, kožené bundy a sukne v dĺžke nad členky. Ďalej kožušinové vrecká, lemy, hodvábne a zamatové šaty, XXL tričká atď. Pre kampaň s Aňou G. bol vybraný nežnejší a ženskejší štýl.

Popredný český fotograf Matúš Tóth o fotení prezradil, že použil prirodzené osvetlenie, aby výsledok vyzeral ako fotografie fotené vo dne. Fotilo sa vo fotoateliéri a vytvorené 3D pozadie vyzeralo čisto a zároveň stroho, aby pôsobilo ako zimné. Samozrejme tak vznikol priestor pre samotný odev i Aňu.

Zdroj foto: Matúš Tóth; ivana Tokarski

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Klára Zigová. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, módni návrhári a značky a značkové oblečenie.