Nečakajte na leto, vyrazte v sukni už teraz! / Sukne a pančuchy jar 2011

Nečakajte na leto, vyrazte v sukni už teraz! / Sukne a pančuchy jar 2011

22. marca 2011,

Sponzorovanej odkazy:

Jedným z rýdzo ženských prvkov odievania je nosenie sukní. Aj keď stále častejšie vídame na módnych mólach v tomto kuse odevu i mužov. Každý vie, že tradičným odevom Škótov sú sukne, ktoré sú súčasťou ich prekrásneho národného kroja. Avšak výsada nosiť sukne nám ženám snáď bude ešte chvíľu ponechaná, a tak si poďme predstaviť sukne, ktoré sa budú nosiť na jar. Sukne jar 2011 sú tu!

Popíšeme si niekoľko výrazných prvkov stylingu sukní, variabilitu strihov a tiež rôznorodosť motívov či farieb.

Dlhé sukne opäť na módnej scéne

Začnime pri jednotlivých strihoch. Konkrétne pri dĺžke sukní. Tohtoročná jar so sebou prináša veľa možností. Najprv sa zameriam na dlhé sukne, najmä z toho dôvodu, že sa niekoľko sezón takmer nenosili.

Prednosť dostávajú predovšetkým elegantnejšie typy a strihy s veľmi ženskými prvkami. Tými môžu byť nežné kvety, volániky, alebo rafinovaný strih tesne obopínajúci siluetu. Rovnako ako pri kratších sukniach, aj u dlhých sukní sa preferuje nosenie do pásu.

Hravé krátke sukienky zdvihnú náladu

Počasie priamo nabáda oživiť šatník výrazným kúskom v pestrých farbách, či len so zaujímavým designovaným spracovaním. Nie je tajomstvom, že ako letná tak i jarná sezóna bude uprednostňovať nosenie kvetovaných vecí. Kvetované sukienky ponúkajú napríklad značky Topshop, Mango, H & M alebo Promod.

Ak sa vo farbách príliš necítite, môžete sa poobzerať po zaujímavom strihu a najmä materiáli. Veľmi obľúbené sú flirty, pierka, strapce … Akýkoľvek detail môže sukňu až prekvapivo oživiť.

Nebojte sa kombinovať farby outfitu, aj zdanlivo nesúrodé veci môžu vytvoriť zaujímavý model. A nezabudnite – jarné sukne sa tento rok nosia do pásu! Niekedy býva efektné dozdobiť sukienku opaskom, ktorý by k nej mal ladiť štýlovo.

Školáčka alebo módna ikona? Sukne a podkolienky!

Kombinácia krátkej sukne a podkolienok už nie je dávno len záležitosťou školských uniforiem alebo malých dievčatiek. Už sme zaznamenali kombináciu lodičiek a ponožiek – pravda, nie každému je sympatická, ale podkolienky, prípadne nadkolienky, vyzerajú roztomilo a navyše patria medzi jeden z prvkov, ktoré k sukienkam tohtoročnú jar určite patrí.

Sukne a pančuchy – hriešna jarná kombinácia

Kvôli trendom Vám nemusia mrznúť v chladných ránach či dňoch nôžky. Naopak môžete spojiť dva trendy v dokonalý outfit. Zvyk nosiť pančuchy, sukienku a čižmy je už dávno minulosťou. Zvoľte radšej členkové topánky alebo uzavreté lodičky. Výber je široký … od silnejších siloniek, cez vzorované, až po bavlnené či vlnené pančuchy.

Ukážte nohy v minisukniach!

Minisukne zostávajú stále podobných strihov – bokové, jednoduché, rovné. Stále častejšie je ale začínajú nahradzovať minisukne s volánikmi, „áčkovým“ strihom a veľmi obľúbené sú i balónové strihy.

Zástancovia klasiky nemusí mať strach, jeansové sukne sa budú nosiť vo variabilných odtieňoch i strihoch. A jednoduchou jeansovou minisukňou sa nedá nič pokaziť.

Veľký hit jari 2011 – kožené sukne

Už sme sa pozreli na mnoho typov sukní. Jeden však medzi nimi chýbal. Mám na mysli kožené sukne, koré obzvlášť túto jarnú sezónu zasluhujú veľkú pozornosť.

Strihovo sa nebudú výrazne líšiť od vyššie zmienených. Najpopulárnejšie budú kratšie dĺžky alebo rôzne varianty pod kolená. Vršky by mali byť zastrčené, či už ide o kožené sukienky bokové alebo pásové.

Zdroj: www.polyvore.com , www.net-a-porter.com , www.asos.com , iStockPhotos / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.